Pesti Srácok

Titkolják a migránsok által elkövetett bűncselekményeket egy német titkosszolgálati szakértő szerint

null

Online internetes adatbázist vezetnek németországi civilek azokról a német nyelvterületen migránsok által elkövetett bűncselekményekről, amikről az országos sajtóban nem esik szó. Georg Spöttle titkosszolgálati szakértő szerint Németországban egyre több olyan esetre is fény derül, amikor a rendőrök nem vehettek föl jegyzőkönyvet a migránsok által elkövetett bűntettekről vagy egyenesen megpróbálták lebeszélni az áldozatot, hogy feljelentést tegyen.

Az Einzelfall (Elszigetelt esetek) elnevezés szarkasztikus utalás arra, ahogy a német média sok esetben a különféle, migránsok által elkövetett bűneseteket interpretálja - írja a Híradó. A kezdeményezés több ezer olyan bűncselekményt említ, amikről legfeljebb csak a helyi sajtóban, vagy nyilvánosságot nem kapott rendőri jelentésekben lehetett olvasni. A többi között szexuális zaklatások, nemi erőszak, lopások, rablások, zavargások, strandon, uszodában elkövetett molesztálások, de néhány gyújtogatás is szerepel az esetek között, amelyekről egy térképet is készítettek. A gyűjtésbe csak olyan bűncselekmények kerülhetnek bele, amelyeket rendőrségi közlemény támaszt alá, illetve megbízható sajtótermék közöl.

A kezdeményezés elindítója Petra Berger álnéven nyilatkozott a magát független konzervatív orgánumnak (német politológusok szerint a szélsőjobb határát súruló lap) német Junge Freiheit című médiumnak azt mondta: a Kölnben szilveszter éjjelén történt tömeges szexuális zaklatási és nemi erőszak botrány sarkallta még februárban arra, hogy elindítsa az adatbázist. Azóta több szerkesztőt gyűjtött maga köré, akik szerint a lista és a térkép csak egy töredéke az összes esetnek, mert bizonytalan, hogy hány olyan bűncselekményt történik, amelyről nem szereznek tudomást a hatóságok.

Csak olyan bűncselekményeket jelöltek meg a térképen, amit elhallgat a német rendőrségElképesztő számú bűncselekményt követnek el a migránsok, az egyik leggyakoribb közülük a szexuális erőszak kiskorúak ellen

PestiSracok facebook image

A statisztikai adatok és az elmúlt hetekben, hónapokban elkövetett merényletek, bűncselekmények ellenére több német orgánum még mindig azt emeli ki, hogy milyen becsületes az a migráns, aki visszaadta a buszon talált Stradivari hegedűt vagy mennyire rendesek azok az önkéntes migránsok, akik nyugdíjasoknak segítenek a renoválásban – idézte fel Georg Spöttle titkosszolgálati szakértő a hirado.hu-nak.

Georg Spöttle titkosszolgálati szakértő emlékeztetett rá, hogy már tavasszal több elkeseredett rendőr is kitálalt a sajtónak, és arra panaszkodtak, hogy a kölni szexuális zaklatások után több esetet sem lehetett jegyzőkönyvezni, mert az ellentmondott Angela Merkel migrációs politikájának, és a német felső vezetés attól tartott, hogy az esetek akár tüntetésekhez, zavargásokhoz is vezethetnek.

A német államvédelem nagyon figyeli a közösségi oldalakat – mondta Georg Spöttle példaként említve, amikor mind a privát, mind a hivatalos Facebook-oldalára posztolt egy képet egy merénylet kórházban fekvő áldozatáról, és 24 órára letiltották az oldalait, majd kötelezték arra, hogy törölje a posztot különben végleg letiltják. Szélsőségesebb esetben akár uszítás és jobboldali propaganda miatt fel is jelentik azokat, akik olyan posztokat tesznek közzé, amiben migránsokat ilyen-olyan bűncselekmények elkövetésével vádolnak – tette hozzá.

Ez utóbbi esetben is valószínűleg több helyen volt lövöldözés, de csak a bevásárlóközpontnál történt merényletről szóltak a hírek, miközben szemtanúk szerint a belvárosban is tűzharc volt, illetve a reptéren is megjelent a GSG9 egy harci helikopterrel és őrizetbe vettek valakit. Ezekről ismerőseimtől képet, videót is kaptam, de a sajtóban nem olvastam az ezekről szóló híreket – mondta Georg Spöttle.

PS/Híradó Fotó: Híradó

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.