Pesti Srácok

Beszállt a TEK a nyomozásba, hajtóvadászat a robbantó után

null

A Terrorelhárítási Központ is része annak a nyomozócsoportnak, amely a Teréz körúti robbantás ügyében nyomoz - erről Bodnár Zsolt, a szervezet főigazgató-helyettese beszélt újságírói kérdésre a szervezet pénteki sajtótájékoztatóján.

Bodnár Zsolt az eljárásról további részleteket arra hivatkozva nem közölt, hogy az ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség jár el. A VI. kerületben, a Teréz körúton, a Király utcai kereszteződésben lévő egyik földszinti üzlethelyiségnél szombat éjjel történt robbantás, amelyben két rendőr megsérült. Az ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség előre kitervelten, több ember és hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt nyomoz soron kívül, nagy erőkkel, a rendőrséggel együttműködve.

Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője kérdésünkre elmondta, azzal, hogy a TEK is részt vesz a nyomozásban, nem jelenti azt, hogy erősödött volna az ügyben a "terrorszál".

PS/MTI

PestiSracok facebook image