Pesti Srácok

A Magyar Nemzet megnevezte, melyik fővárosi otthonban molesztáltak gyerekeket

A Magyar Nemzet megnevezte, melyik fővárosi otthonban molesztáltak gyerekeket

Az LMP átfogó vizsgálatot és rendszeres ellenőrzést sürget a gyermekeket befogadó otthonokban, miután sajtóhírek szerint egy budapesti gyermekotthonban súlyos visszaélések történhettek, ám időközben a Magyar Nemzet kiderítette, hogy a Fővárosi Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat Alföldi utcai, I. Számú Befogadóotthona lehet az intézmény, amellyel kapcsolatban olyan vádak jelentek meg a napokban a sajtóban, hogy ott szexet várnak a gyerekektől játékért vagy magasabb zsebpénzért

Az LMP szóvivője pénteki közleményében felidézte: sajtóhírek szerint 9-10, illetve 13-15 éves gyerekeket kényszerítettek szexre az otthon dolgozói. Gál József közölte: az LMP az eset kapcsán írásbeli kérdésekkel fordul az emberi erőforrások miniszteréhez, a belügyminiszterhez és az alapvető jogok biztosához. Az ellenzéki párt tudni szeretné, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma a konkrét eset kivizsgálásán túl milyen lépéseket tervez a visszaélések feltárása és megelőzése érdekében, illetve tervezik-e a gyermekotthonok átvilágítását. Az LMP a Belügyminisztériumtól azt tudakolja, hogy indít-e belső vizsgálatot a hatósági intézkedés elmulasztása miatt, miután a beszámolók szerint a bejelentéseket nem követték intézkedések. Az ombudsmantól pedig azt kérdezik, hogy a gyermekjogok gyermekotthonokban történő érvényesülésével összefüggő korábbi vizsgálatai kapcsán felhívta-e az illetékes minisztereket intézkedések megtételére, illetve tervezi-e vizsgálat indítását.

Egyébként az Emmi azonnali vizsgálatot rendelt el a gyermekotthonnal kapcsolatban, ahol a Borsnak nyilatkozó érintettek és jogvédők szerint rendszerszintű volt a gyerekek molesztálása. Az intézményben e szerint a 9-10 éves gyerekeket édességért, játékért, a nagyobbakat zsebpénzért és kimenőért cserébe vették rá szexre a nevelők, akik a beszámolók szerint már rutint szereztek abban, hogyan kerüljenek közel a gyerekekhez.

A Magyar Nemzet megtalálta azt a Facebook-oldalt, amelyre olyan beszélgetések fotóját töltötték fel, ahol a nevek kitakarásával olvashatók a vádak: a szexuális zaklatás, az intézményben zajló durva bánásmód és a mindennapos droghasználat is. Az oldalon megnevezik az Alföldi utcai intézményt, amely a nyilatkozók véleménye alapján a legrosszabbak között van.

A befogadóotthonnál a lappal mindössze annyit közöltek, nem nyilatkoznak, és továbbirányítottak őket Oláh Miklóshoz, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság kommunikációs főreferenséhez, akit viszont nem tudtak elérni.

Az intézményben körülbelül 2-3 hónapot töltenek a gyermekek: a szakszolgálat honlapja szerint óvodás korúak, kisiskolások és tinédzser lányok. Összesen nyolc nevelő, 23 gyermekfelügyelő, egy pszichológus, egy fejlesztőpedagógus és egy gyermekvédelmi ügyintéző szerepel a honlapon elérhető alkalmazotti listán. Általában olyan fiatalok kerülnek egy ilyen központba, akiket a saját érdekükben szakítanak ki a családjukból.

Egy fővárosi, az ügyet ismerő forrás szerint az intézmény dolgozóit nagyon megviselték a vádak, hiszen igyekeznek lelkiismeretesen végezni a munkájukat. Kiderült az is, az intézményt több hozzátartozó is támadta az utóbbi időben, mert zokon vették, hogy gyermeküket elszakították tőlük.

A Magyar Nemzet forrása szerint a nyilvánosságra hozottak valójában ennek a bosszúnak a következményei, és a leírt esetek nagy valószínűséggel nem történtek meg, csupán egy olyan személy lejáratókampányának részei, aki többször is konfliktusba került a befogadóotthonnal.

A rendőrségnél annyit közöltek, feljelentéskiegészítés van folyamatban, amelynek határideje 15 nap, a büntetőeljárás megindításáról az e kiegészítés keretében beszerzett adatok alapján a rendőrség dönthet.

Forrás: MTI, Hvg.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.