Pesti Srácok

Egyszerű a kérdés, egyszerű a válasz - Szavazásra buzdít az MSZP-s polgármester

Egyszerű a kérdés, egyszerű a válasz - Szavazásra buzdít az MSZP-s polgármester

Közös szórólappal kampányol az MSZP és a Fidesz Újszászon a kötelező betelepítésről szóló népszavazás kapcsán. A helyi szocialista polgármester ugyanúgy fontosnak a tartja a kérdést, ahogyan a térség kormánypárti képviselője is. Molnár Péter polgármester szerint erkölcsi kötelesség egy népszavazáson való részvétel, ráadásul egyszerű a kérdés is, egyszerű a válasz is rá.

Gondolkodhatnak másképp a világ nagy dolgairól, lehet más-más alapja a politikai ideológiáiknak, de ha a hazáról, a családról, a városról, az emberekről van szó, akkor egyet akarunk, és ez fölül kell emelkedjen a napi politikán – nyilatkozta az M1-en Pócs János, a Jászság fideszes területi képviselője azzal a hírrel kapcsolatban, hogy közös szórólappal buzdítják a népszavazáson való részvételre a térség polgárait Újszász MSZP-s polgármesterével. A szórólapon felkérik a választópolgárokat, hogy menjenek el a népszavazásra és voksoljanak lelkiismeretük szerint.

Molnár Péter Újszász szocialista polgármestere arról beszélt, olyan demokratikus lehetősége van az ország polgárainak, amellyel feltétlenül élni kell. Hozzátette, a menekültválság nem magyarországi, hanem globális probléma, és elsősorban a közel-keleti háborúkat kellene beszüntetni. Hozzátette, ott kell segíteni az embereket, ahol születtek, ahol eddig éltek.

A polgármester arról is beszélt, nem hiszi, hogy álláspontja miatt bajba kerülne a pártján belül, mivel ő Újszászt képviseli. Számára a népszavazáson való részvétel lelkiismereti kérdés. Mind kifejtette, szavazni sokféleképpen lehet, egyszerű a kérdés, egyszerű a válasz is rá.

PestiSracok facebook image

Forrás: M1Fotó: a kép az M1 felvételei alapján készült

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!