Pesti Srácok

Jogsértést követett el az Együtt a csepeli ételosztással

Jogsértést követett el az Együtt a csepeli ételosztással

Választási gyűlésnek minősül az Együtt vasárnapi, csepeli ételosztása - állapította meg egyhangú döntéssel a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerdai ülésén.

Az NVB-hez egy magánszemély fordult kifogással, amiért az Együtt - A Korszakváltók Pártja október 2-ára, a népszavazás napjára ételosztást szervezett Csepelre, és egyben a népszavazás bojkottjára hívott fel. A kifogástevő szerint az ételosztás választási gyűlés, amelyet a szavazás napján tilos tartani.

Patyi András, az NVB elnöke felhívta a tagok figyelmét arra, hogy a Kúria szerdai, jogerős végzésében egy hasonló ügyben megállapította, választási gyűlésnek tekinthető a Párbeszéd Magyarországért pártnak ugyancsak a népszavazás napjára, a Kossuth térre szervezett rendezvénye.

Az NVB egyhangú döntéssel helyt adott a kifogásnak, és megállapította, hogy az Együtt Csepel-soroksári szervezete azzal, hogy a népszavazás napjára a választópolgárok befolyásolására alkalmas ételosztást szervezett, megsértette a választás tisztaságának megőrzésére és a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlásra vonatkozó választási alapelveket. Az ételosztás emellett megsértette a választási eljárás azon előírását is, hogy a szavazás napján nem lehet választási gyűlést tartani.

PestiSracok facebook image

Az NVB határozata nem jogerős, ellene öt napon belül lehet jogorvoslattal élni a Kúriánál.

MTI

Fotó: csepel.info

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!