Pesti Srácok

Engedélyezte a belső határellenőrzések meghosszabbítását az Európai Tanács

null

Az Európai Unió Tanácsa elfogadta az Ausztria, Dánia, Németország, Svédország és - a nem EU-tag, de Schengen-tagállam - Norvégia által ideiglenes jelleggel visszaállított belső határellenőrzések további három hónappal való meghosszabbítására tett uniós bizottsági javaslatot - tájékoztatott az Európai Bizottság pénteken.

Robert Kalinák, az uniós soros elnökségét betöltő Szlovákia belügyminisztere kijelentette, a végső cél a schengeni övezet lehető leghamarabbi és teljes körű visszaállítása. Hozzátette, noha a helyzet javult, a feltételek még mindig nem adottak a belső határellenőrzéstől mentes, szabad mozgást lehetővé tevő schengeni rendszer működésének teljes körű helyreállítására. Ausztriában a magyar és a szlovén, Németországban az osztrák határszakasz, Dániában a kikötők és a német határszakasz, Svédországban a kikötőkön kívül az Öresund-híd, Norvégiában pedig a Németországba, a Dániába és a Svédországba induló hajók állomásainak ideiglenes határellenőrzéséről van szó - közölték.

Az Európai Unió Tanácsa május 12-én fogadott el határozatot, amely szerint az érintett országok a kivételes körülményekre tekintettel legfeljebb hat hónapon át fenntarthatják határaik egy-egy szakaszának ideiglenes ellenőrzését.

A miniszterek tanácsának tájékoztatása szerint a döntést az is indokolja az EU és Törökország közötti migrációs egyezmény következtében jelentősen visszaesett az Európába érkezők száma, Görögországban viszont menedékkérők tízezrei rekedtek, az ideiglenes határellenőrzések eltörlése pedig a bevándorlók úgynevezett másodlagos mozgásának fokozódásához vezethet.

PestiSracok facebook image

PS/MTI, Fotó: híradó

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.