Pesti Srácok

Dömötör Csaba: jobban teljesített a gazdaság, többlettámogatás az egészségügynek és az oktatásnak

Dömötör Csaba: jobban teljesített a gazdaság, többlettámogatás az egészségügynek és az oktatásnak

A magyar gazdaság idén a vártnál is jobban teljesített, ez teszi lehetővé a további adócsökkentéseket, a béremelési programokat, és azt, hogy a kormány az év végén plusz források felhasználásáról döntsön a költségvetési zárás kapcsán - mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára kedden az MTI-nek. Dömötör Csaba kiemelte: a baloldali kormányokkal ellentétben az év vége nem a megszorításokról, hanem a nagyobb költségvetési mozgástérről szól.

"Ebből is látszik, hogy Magyarország erősödik" - tette hozzá. Ismertette: a döntések között az első helyen az egészségügyi kiadások állnak. A kormány döntése értelmében 70 milliárd forint többlettámogatást kapnak a kórházak, ezt az összeget a többi között adósságtörlesztésre és hatékonyságnövelő programokra fordíthatják.

Jelentős többletforrásokhoz jut az oktatás is. A kabinet több mint 50 milliárd forint plusz támogatást biztosít az oktatási intézmények fejlesztésére. Ez 60-70 település 120 iskoláját és óvodáját érinti. A pedagógus-béremelésen túl ez a döntés is jól szolgálja azt a célt, hogy a magyar diákok versenyképes tudást kapjanak - tudatta az államtitkár. Dömötör Csaba közölte továbbá, hogy a gazdaság jobb teljesítménye az idősebbeket is kedvezően érinti. Ez teszi lehetővé, hogy a nyugdíjasok 10 ezer forint értékű Erzsébet-utalványt kapnak, és a nyugdíjemelés mértéke is magasabb lesz a korábban tervezettnél. Kitért arra is, hogy az egészséges életmód népszerűsítése a kormány kiemelt céljai közé tartozik. Ehhez azonban megfelelő színvonalú létesítmények kellenek, ezért a kabinet számos sportberuházást támogat a rendelkezésre álló plusz forrásokból. Ezek egyaránt szolgálják az utánpótlásképzést, a tömegsportot és az élsportot.

A fentiek mellett számos civil és egyházi szervezet kap pénzügyi támogatást mindennapi értékteremtő munkájához - mondta el Dömötör Csaba. A plusz források felhasználására vonatkozó határozatok rövidesen megjelennek a Magyar Közlönyben.

PestiSracok facebook image

PS/MTI, Fotó:fidesz.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.