Pesti Srácok

Nyílt levelet írt a CÖF-ös Csizmadia László az EP új elnökének

null

Csizmadia László, a CÖF-CÖKA elnöke nyílt levélben fordult Antonio Tajanihoz, az Európai Parlament újonnan megválasztott elnökéhez. A levélben Csizmadia örömét fejezte ki, hogy Tajanit választották meg, majd elpanaszolta, hogy korábban a javaslataikat az EP nem fontolta meg eléggé. A szervezet szerint "az Európai Unió polgári kezdeményezésekről szóló törvénye cinikus és áldemokratikus", ezért reformokra van szükség.

Antonio Tajani

az Európai Parlament elnöke

Tisztelt Elnök Úr!

PestiSracok facebook image

A CÖF-CÖKA a Kárpát-medence jelentős magyar civil szervezete örömmel és várakozással értesült, hogy Önt, mint régóta tisztelt néppárti politikust az Európai Parlament elnökévé választotta.

Az elmúlt időben sokszor próbáltuk konstruktív és néha kritikus javaslatainkkal segíteni az Unió intézményeinek hatékonyságát, eredményességét. Sajnálatunkra a keveset mondó válaszok nem voltak kielégítőek. Ezt nemcsak a magyar polgárok, hanem láthatóan saját kezdeményezéseik kapcsán az Európa polgárai is kifogásolták.

Az Unió és polgárai közötti együttműködés hatékonyságát kívánjuk optimálisabbá tenni azzal, hogy a 28 tagország szellemi honvédőit lengyel barátainkkal együtt mozgalomba szervezzük. Szeretnénk, ha hangunk elhallatszana Brüsszelig. Büszkék vagyunk arra, hogy nem teszünk egyebet, mint követjük az Uniót alapító atyák korszakalkotó iránymutatását. A nemzetek szuverenitásának ésszerű megtartása mellett újszerű közösségünk az eddiginél erőteljesebb civil összefogásra épül. Feladatunk a zsidó keresztény kultúrára támaszkodva fenntartani Európa 2000 éves hagyományos civilizációját.

A 21. század a rohanó világjelenségek korszaka. A társadalmat érintő kihívásokra az emberi sorskérdésekre a közjót figyelembe vevő gyors válaszokat kell adni. Az EP tiszteletre méltó feladata lehet a közvetett képviselői demokrácia mellett a polgárok közvetlen véleményének megfontolása és a megnyugtató válaszadás.

Tisztelt Elnök Úr szeretnénk figyelmébe ajánlani, hogy az Európai Unió polgári kezdeményezésekről szóló törvénye cinikus és áldemokratikus. Reformálásra szükség van, bürokratikus elemeitől ideje megszabadulni. A CÖF-CÖKA az elvégzendő munkához rövid időn belül megküldi az általa javasolt törvénytervezetet.

Felelősségteljes munkájához fáradhatatlan erőt, jó egészséget és sikereket kívánunk.

Budapest, 2017. január 19.

Csizmadia László

CÖF-CÖKA elnöke

OS

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.