Pesti Srácok

Többen rádióznak a Class FM "megszűnése" óta

null

Alig lett kevesebb a rádióhallgató a Class FM leállása óta, Budapesten még nőtt is a rádiózók száma - írja a Kreatív Online.

Decemberben a szokásosnál kétszer nagyobb, a novemberi adatfelvétellel együtt 5541 fős mintán végzett kutatást a TNS Hoffmann és a Mediameter konzorciuma, hogy pontos képet nyerjenek arról, a Class FM tavaly nyáron közel 2,3 milliós hallgatótábora milyen adókhoz pártol át. A felmérés fő megállapítása, hogy országosan mindössze másfél százalékponttal csökkent a napi rendszerességgel rádiózók száma, Budapesten pedig egyenesen emelkedett is ez a szám.

A friss eredmények szerint országosan az MTVA két csatornája jelenti az élbolyt. A Kossuthot és a Petőfit holtversenyben a Rádió1 és a Music FM követi a dobogó végén, majd Sláger FM, Dankó Rádió, Klubrádió, Rádió Rock, Bartók, Lánchíd, Info, Klasszik, Jazzy, Karc a sorrend. Budapesten, lényegesen nagyobb kínálattal sorrendben Sláger FM, Music FM, Rádió 1 az élboly, utánuk Kossuth, Petőfi, Klub, Rock, Info, Klasszik, Bartók, Jazzy, Dankó, Lánchíd és Karc a sorrend. Budapesten a Sláger FM és a Rádió1 tört nagyot előre a Class után.

PestiSracok facebook image

A Rádió1-nél országosan félmillió hallgató landolt, köszönhetően a vételkörzet növelésének és a Morning Show leigazolásának. A másik nagy nyertes a tavaly április óta csökkenőben levő Petőfi: az állami könnyűzenei adó túlnyomórészt vidéken húzott be hallgatókat, a fővárosban minimális az emelkedés. A Sláger FM csak Budapesten 90 ezer hallgatóval erősödött, a Dankó Rádió karjaiba 70 ezer vidékit kergetett a Class FM leállása, a Music FM pedig elsősorban a fővárosban szedte össze 60 ezer új hallgatóját. A többi rádió hallgatottságában nem látszott olyan méretű változás, amelyek esetében kizárható a nagyobb minta esetleges torzító hatása.

Forrás: Kreatív Online; Fotó: morningshow.eu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.