Pesti Srácok

Ballib tempó: az Index és a 24.hu lenyúlta az Oscar-gála videóit a köztévétől

Ballib tempó: az Index és a 24.hu lenyúlta az Oscar-gála videóit a köztévétől

Előzetes engedélykérés és forrásmegjelölés nélkül egész egyszerűen ellopta a Duna Televízió Oscar-gáláról sugárzott anyagait az Index és a 24.hu. Az MTVA szerint a két internetes oldal ezzel nemcsak a közmédiát, hanem az adófizetőket lopta meg. Emiatt jogi válaszlépésekre számíthatnak.

Az alapvető újságírói etikához hozzátartozik, hogy a médiumok csak forrásmegjelöléssel vesznek át egymástól tartalmakat – olvasható a hirado.hu-n. Rámutattak:

A hirado.hu kiemelte: az újságírás és a média alapvető működéséhez tartozik, hogy ha médiumok egymás anyagait használják, akkor előzetes engedélyt kell kérni rá és hivatkozni kell a tartalom eredeti tulajdonosára. Ám az Oscar-gála videóival kapcsolatban sem az index.hu, sem a 24.hu nem tette ezt meg, csak hatalmas klikkszámokat épített fel azzal, hogy egyszerűen lelopta a Duna televízió élő közvetítését. Ráadásul a 24.hu nemcsak lopott, hanem a videót „sajátjaként” visszatöltötte Facebook-os közösségi oldalára. Ez minősített esete a tartalomlopásnak, mert ilyenkor a jogtulajdonosok kikötik, hogy a közösségi médiába nem szabad feltöltenie a közvetítési jogok vásárlóinak a videókat, tehát harmadik félnek sem. (Egyébként a 24.hu időközben törölte a lopott tartalmat.)

PestiSracok facebook image

Az MTVA sajtóosztályán az eset kapcsán azt közölték:

A válaszközleményből egyébként az is kiderült, hogy nem maradnak el a jogi válaszlépések a lopás miatt.

Forrás: Híradó.hu. Vezető kép: 888.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!