Pesti Srácok

„Erős város, erős költségvetés” - 2017 a családok és a fejlesztések éve lesz Veszprémben

null

Veszprém gazdasága erősödik. Erre az is bizonyíték, hogy 1,8 százalékos munkanélküliséggel, a fővárost leszámítva a nagyvárosok között a harmadik helyen áll Veszprém foglalkoztatottság tekintetében – mondta Ovádi Péter, a Fidesz veszprémi választó kerületi elnöke a költségvetés kapcsán tartott sajtótájékoztatóján.

A költségvetés egy párbeszéden alapuló büdzsé a politikus szerint. A közel 16 milliárd forintos összegből 70 százalékot fordítanának működésre, 30-at pedig fejlesztésre.

Emlékeztetett, hogy a Modern Városok Program is nagyon sok lehetőséget, támogatott beruházást nyújt Veszprémnek. A Veszprém Aréna bővítésének, aPetőfi Színház felújításának, egybenkulturális negyed megépítésének a terveire már megkapta az önkormányzat a forrást. Mindkét kivitelezés 2018-ban kezdődhet. Az uszoda munkaterület átadásának, és a kórház előtti turbó körforgalom kialakításának időpontja pedig 2017 második fele lehet. A fejlesztések között sorolta a képviselő továbbá a veszprémi Laczkó Dezső Múzeum energetikai felújítását és útépítéseket. Hangsúlyozta, hogy az önkormányzat a gépjármű adóból befolyt összeget teljes egészében visszaforgatja közlekedésfejlesztésre. Ez az idén 200 millió forint, amiből a város minden részében épülnek és megújulnak utak. A legnagyobb összeget, mintegy 185 millió forintot a Petőfi utcára fordítanak, de megoldják a Török Ignácz utca és az Aulich utca összekötését és az Erdész utcai parkolási gondokat.

PestiSracok facebook image

Ovádi Péter arról is beszélt, hogy Veszprém pályázik a 2023-as Európa Kulturális Fővárosa címre, a pályázat előkészítése is az idei év feladata, ezért több pénzt fordítanak a büdzséből kultúrára. Öt kulturális művészeti fesztivál is magasabb összegű kiemelt támogatást kap mint korábban, a Veszprém Fest 30 milliót, a Gizella Napok 10 milliót, a Tánc Fesztiválja 2 milliót, az Utcazene Fesztivál 15 milliót és az Auer Hegedű Fesztivál 5 millió forintot. De a korábbinál ugyancsak magasabb összeget szánnak a sportrendezvények támogatására is. A költségvetést 13 igen, 2 nem és 3 tartózkodás mellett fogadta el csütörtökön a veszprémi közgyűlés.

A címlapon Ovádi Péter látható; A szerző felvétele

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.