Pesti Srácok

Kenőpénz miatt állhatott sokáig a 4-es metró építése

Kenőpénz miatt állhatott sokáig a 4-es metró építése

Azért állíthatta le fél évre a 4-es metró építését az egyik kivitelező cég 9 évvel ezelőtt, mert túl sok kenőpénzt kellett volna fizetnie a budapesti városvezetés számára - írja a Blikk. A lap úty tudja, hogy ebben az ügyben is nyomoz a Nemzeti Nyomozó Iroda, miután az Európai Unió csalás elleni hivatala százmilliárdos korrupció miatt visszaköveteli a metróépítésre adott támogatás jó részét.

A Blikk szeirnt a Bamco konzorcium 2008-ban és 2009 tavaszán leállította az építkezést, és nem várt költségekre hivatkozva 30 milliárd forintot követelt. Azt írják, „a városháza bennfentesei számára nyílt titok volt”, hogy valójában az akkori városvezetés egy magas beosztású vezetője horribilis kenőpénzt, a munkák árának 40 százalékát követelte a konzorciumtól, amit a konzorcium francia tagja teljesíthetetlennek tartott, ezért aztán inkább kiszállt.

Demszky Gábor bizalmasa, Gulyás László volt a DBR Metró Projektigazgatóság vezetője. Őt most a Magyar Nemzet értesülése szerint külföldön keresi a rendőrség. - írj a alap.

A Blikk emlékeztet: Már 2005-ben át kellett volna adni, de végül csak 2014-ben készült el a 4-es metró. Az első Orbán-kormány leállította a beruházást, majd a pereskedés után csak 2007-ben kezdődött meg az alagútfúrás. A 4-es metró végül 452 milliárd forintból készült el, 332 milliárddal többért, mint ahogy annak költségét 1996-ban a megvalósíthatósági tanulmány megjelölte.

PestiSracok facebook image

Forrás: Blikk, 24.hu; Fotó: mno.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.