Pesti Srácok

Megint nem sikerült igazat mondania a CEU-nak: képzeletbeli állásfoglalást lobogtattak

Megint nem sikerült igazat mondania a CEU-nak: képzeletbeli állásfoglalást lobogtattak

Az Oktatási Hivatal közleményben cáfolta péntek este, hogy állásfoglalást adott volna ki arról, a CEU törvényesen működik. Az egyetem valamivel korábban azt közölte, hogy az Oktatási Hivatal megállapította a CEU törvényes működését. Erre a fejleményre újabb közleménnyel reagált az egyetem, amely arról tanúskodik, hogy a CEU sajtóosztályának igencsak szelektíven működik az emlékezőkészsége.

A Közép-Európai Egyetem péntek délutáni közleményében azt írta:

PestiSracok facebook image

Az egyetem azt is közölte, hogy az Oktatási Hivatal Magyar Ekvivalencia és Információs Központja hivatalosan eljuttatta a Felsőoktatási Nyilvántartási Főosztály részére az állásfoglalását.

Péntek késő este azonban kiderült, hogy a CEU-nak megint nem sikerült igazat mondania. Az Oktatási Hivatal honlapján megjelent egy rövid közlemény, mely szerint az OH

Rögtön újabb sajtóközleményben magyarázkodott és mondott ellent önmagának a CEU. Az egyetem péntek este szó szerint azt közölte, hogy „most kapta kézhez” az Oktatási Hivatal állásfoglalását, azonban úgy tűnik, a CEU azt sem képes megállapítani, hogy mikor kapta az állásfoglalást, ugyanis miután az OH cáfolt, az egyetem is rögtön elkezdett másképp emlékezni a dolgokra:

Emellett azzal próbálja magáról lerázni a gyorsan lelepleződött hazugságot a CEU, hogy a jelenleg is tartó működési engedély felülvizsgálati eljárás még nem zárult le, de a korábbi vizsgálat alapján arra számítanak, hogy az OH ismét törvényes működést állapít majd meg. Ez azért így egész más, mint a „most kézhez kapott” állásfoglalás, amiről kicsit korábban volt szó.

MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!