Pesti Srácok

Orbán a CEU-ügyről: Soros egyeteme szabálytalanul működik, „a csalás, az csalás, akárki is követi el”

null

A magyar határőrizetnek mindenki örül, az osztrákok és a németek is, de politikai okokból nem mondják – mondta Orbán Viktor a Kossuth Rádió pénteki 180 perc című műsorában. A CEU-ügy kapcsán úgy fogalmazott: „A csalás, az csalás, akárki is követi el”, és Soros egyetemének a sorsa az amerikai és a magyar kormány közötti tárgyaláson és megállapodáson múlik.

Eretnek az, akinek túl korán van igaza, Magyarország ebből a szempontból eretneknek minősül – mondta a rádióinterjúban. Orbán Viktor, aki úgy fogalmazott; ha Magyarország nem védené Európa külső határát, akkor megnézhetnék magukat az osztrákok és a németek is. S annak, hogy védjük a határokat, örülnek Ausztriában és Németországban. Viszont a politikai szemfényvesztés nem engedi meg, hogy ezt a nyilvánosság előtt kimondják. A kormányfő kiemelte:

Magyarország bevándorlásügyben az első pillanattól kezdve a jó kérdéseket tette fel és a jó válaszokat adta meg, a Nyugat pedig egy-két év késéssel követ bennünket – tette hozzá.

PestiSracok facebook image

A józan ész irányítja a magyar politikát

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a „magyar politikát a józan ész irányítja, de ez nem minden országra igaz”.

A miniszterelnök azt is hangsúlyozta:

A magyar migránspolitika nyugati követésére Orbán Viktor példaként említette, hogy körülbelül másfél éve javasolta a menekültek és a gazdasági migránsok EU-n kívüli különválasztását: „akkor mindenki eretnekséget kiáltott”, most pedig egyre több kormány szerint ez a jó megoldás. Jelezte ugyanakkor: több mint tíz éve tart az a Soros György nevéhez köthető nemzetközi kampány, amely megpróbálja bebizonyítani, hogy nincs értelmük a határoknak; a nemzeteknek nincs joguk, hogy maguk mondják meg, kikkel akarnak együtt élni; a nemzetek fölé pedig nemzetközi jogintézményeket kell létrehozni, amelyek majd eldöntik, ki hol kivel élhet együtt.

Magyarország a tudást támogatja, de a csalást nem tűri

A Közép-európai Egyetem (CEU) ügye kapcsán a kormányfő arról beszélt: Magyarország egy olyan ország, amely a tudást támogatja, de a csalást nem tűri.

Arra a kérdésre, hogy a jövőben is lesz-e Közép-európai Egyetem, Orbán Viktor azt válaszolta: ez az amerikai és magyar kormány közötti tárgyaláson és megállapodáson múlik.

Kihívások előtt állunk

Az Európai Unióról Orbán Viktor elmondta, hogy az EU egyrészt átláthatatlan praktikákkal jogköröket akar magához szívni, másrészt viszont egy példátlanul sikeres vállalkozás. A mi nemzedékünk békében született, és nagy eséllyel békében is halhat meg – mondta a miniszterelnök. A probléma ott van, hogy számos kihívás előtt állunk, ezt mindenki látja. Orbán Viktor példaként említette a migrációs válságot, a Brexitet, a terrorcselekményeket vagy a technikai vívmányok gyors fejlődését. Mint fogalmazott:

A miniszterelnök hozzátette: nem állítja, hogy a bölcsek köve nálunk van, de mi megnevezzük a problémákat, és adunk rá választ is, az eddigi válaszok többsége pedig bevált.

Meg kellene reformálni a strasbourgi bíróságot

A kormányfő az interjúban erkölcsileg tarthatatlannak nevezte a nem kormányzati szervezetekkel (NGO), nemzetközi hálózatokkal kapcsolatos helyzetet, kijelentve, hogy ezeknek semmi közük a civil szervezetekhez. Megtámadják a határt védő magyar rendőröket, katonákat, ráadásul nem vetik meg a pénzt sem, egy jól kiépített migránsbiznisz is zajlik – fogalmazott. Példaként hozta, hogy a két bangladesi menedékkérő ügyében hozott strasbourgi bírósági ítélet miatt ki kell fizetni egy nemzetközi hálózatnak a perköltséget. Ezt úgy értékelte, hogy ez a szervezet „nyerészkedett rajtunk”, ami „migránsbiznisz”, és ennek véget kell vetni. Sajnálatosnak nevezte, hogy a strasbourgi bíróság ehhez „segédkezet nyújt”, azt mondta, a testület döntései veszélyeztetik a magyarok biztonságát. Ezért javasolta a strasbourgi bíróság működésének megreformálását néhány fontos ponton. Az emberi jogi egyezményből való esetleges kilépést firtató kérdésre úgy reagált: már több ország vetett fel kifogásokat, át kell tekinteni – ahogyan azt a magyar kormány soron következő ülésein meg is teszi –, hogy a tagállamok még mindig fennállónak látják-e azokat a célokat, amelyekért létrehozták ezt a bíróságot.

Az elit leszúrja az embereket

Az Európai Néppárt szerdai-csütörtöki máltai kongresszusát Orbán Viktor úgy értékelte: az egység mindig fontos egy közösségnél, minden ilyen nyilvános tanácskozás az egység demonstrálására is való,

és ő igyekezett ennek is eleget tenni. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy Európa a világ legjobb helye, de a jövő kihívásai bizonytalanná teszik az embereket, ám erre az európai elit úgy reagál, hogy „leszúrja” őket. A radikális pártok megerősödése mögött is azt látja, hogy az európai emberek – okkal – bizonytalannak látják a jövőjüket. A magyar kormány legalább megnevezi a problémákat, és válaszokat ad rájuk, ezek legtöbbje pedig be is vált, így Magyarországon ma rendezettebbnek tűnik a jövő, mint gazdagabb európai államokban – mondta.

Lépésről lépésre-politika

Szerinte ha egy politikus nem érti meg, hogy migránsügyben az emberek a határok megvédését, a közbiztonság helyreállítását akarják, azt elzavarják. Hivatkozott a március közepén tartott hollandiai parlamenti választásra, amely szerinte óriási áttörés volt: azért maradhatott talpon a holland kormányzópárt, mert átvette a Magyarország által is követett politikát, vagyis világosan kijelentette, hogy a migránsáradatot meg kell állítani. Akik nem ezt tették, mint például a holland szocialisták, azok eltűntek a süllyesztőben – jegyezte meg. A rádióinterjúban szóba került a 2018-as költségvetés is, amellyel kapcsolatban a kormányfő kifejtette: nem a nagy ugrások, hanem a kiszámítható, tervezhető, hiteles, „lépésről lépésre lépjünk följebb” politika híve. Minden évben mindenki léphet is egyet előre Magyarországon – mondta, úgy összegezve: az ország fejlődik, és a költségvetésnek is ezt kell szolgálnia a következő évben.

A PestiSrácok.hu-nak küldött közleményében a CEU visszautasította Orbán Viktor „azon hamis állítását, hogy a CEU csalást követ el”. Szerintük „nincsen érvényben olyan törvény Magyarországon, amely megköveteli, hogy az egyetemek származási országukban is folytassanak képzést annak érdekében, hogy Magyarországon diplomát adhassanak ki”. Közölték: a CEU jogosult arra, hogy magyar és amerikai diplomát adjon ki. „25 éve a magyar törvényeket betartva veszünk részt a magyar felsőoktatásban – bármilyen ennek ellentmondó kijelentés hamis” – olvasható a kommünikében. Egy másik közleményt is kiadtak, amelyben azt írták: akadémiai szabadságuk védelme nem pártpolitikai ügy, hanem minden magyar állampolgár ügye kell hogy legyen. A CEU nem kezdeményez, támogat, vagy hagy jóvá semmilyen politikai szervezet által rendezett nyilvános tüntetést. „Őszintén hiszünk abban, hogy a magyar állampolgárok politikai meggyőződésüket félretéve, közös erővel védik meg a magyarországi felsőoktatási intézmények szabadságát” – írták.

Forrás: Híradó.hu, MTI. Vezető kép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.