Pesti Srácok

Pert nyert Andy Vajnával szemben Schiffer András

null

Első fokon elutasította a Fővárosi Törvényszék Andy Vajna – illetve ahogy a perben szerepelt: Vajna András György – Schiffer András ellen benyújtott kereseti kérelmét, és kötelezte a kaszinókirályt, hogy fizessen az alperes számára 120 ezer forint perköltséget, az államnak pedig 300 ezer forint illetéket - írja a Magyar Nemzet.

A filmügyi kormánybiztos azért perelte be és követelt 5 millió forintot az LMP volt társelnökétől, mert szerinte sértette a személyiségi jogait, amikor Schiffer egy tavalyi sajtótájékoztatójában lex Vajnának nevezte azt a törvénymódosítást, amely lehetővé tette, hogy olyan cég is részt vegyen állami közbeszerzésen, melyet korábban kartellezés vagy más versenyjogi szabálysértés miatt büntettek meg. Az LMP-s politikus arra alapozta az összefüggést, hogy éppen a törvénymódosítási javaslat benyújtását megelőzően olyan cégeket szórtak ki az MTVA egyik tenderén, amelyek közül Schiffer szerint legalább egy Vajna érdekeltségébe tartozott.

– fogalmazta meg az ellenzéki jogász, szerinte mi a kormányoldal hozzáállása. Andy Vajna a perben sérelmezte, hogy összekapcsolták az említett cégekkel, továbbá arra hivatkozott, hogy a vállalkozásaival összefüggésben ő nem közszereplő, tehát nem kell tűrnie a sértő támadásokat. De ha az is volna – érvelt ügyvédje –, a közszereplő tűrési kötelessége sem végtelen. Schiffer András a Magyar Nemzet tudósítása szerint leszögezte: a felperes nemcsak kormánybiztosként közszereplő, hanem úgy is, mint állami koncessziókat, tendereket elnyerő vállalkozó és mint politikai döntéshozókkal önként együtt mutatkozó személy.

PestiSracok facebook image

– magyarázta a saját jogi képviseletét ellátó ügyvéd, hozzátéve, hogy aki úgy dönt, hogy akar, az egyben arról is dönt, hogy közszereplő lesz, akinek a közügyek megvitatása érdekében tűrnie kell a kemény kritikát is. Az ominózus kartellezésben érintett cég, a Liga TV tulajdonosi körében Vajna név szerint nem jelenik meg, ugyanakkor a bonyolult, offshore-szigetországokba vezető céghálóban rendre bukkannak fel olyan személyek, akiknek a kormánypárti üzletember vállalkozásaihoz is közük van. Schiffer András fenntartja: ez alapján okszerű Vajna-érdekeltségről beszélni. Így látja ezt a bíróság is, mely kettéválasztotta a per tárgyává tett kijelentéseket. Az azzal kapcsolatos meglátást, hogy mi motiválta a törvénymódosítást („a fideszes kartellező jó kartellező”) szabad politikai véleménynyilvánításnak minősítette a törvényszék. Az a megnyilvánulás viszont, amely azt sugallja, hogy Andy Vajnának kartellező céghez van köze, már tényállításként vizsgálandó – ismertette Fintha-Nagy Péter László bíró.

A Magyar Nemzet teljes tudósítását itt olvashatják.

Frissítés:

Vajna András György jogi képviselője közleményben reagált az ügyre cikkünk megjelenése után:

Andy Vajnának semmi köze a közbeszerzési törvény módosításához és a Schiffer András által kartelezéssel vádolt cégekhez, így az ő nevét ezzel kapcsolatban bármilyen összefüggésbe hozni teljes mértékben megalapozatlan, emiatt a bírósági döntés ellen fellebbezünk.

Fotó: Székelyhidi Balázs/Magyar Nemzet

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.