Pesti Srácok

Schulz szerint Orbán egy „gonosz cinikus”, a szabadság és a demokrácia ellensége

null

Orbán Viktort a demokrácia cinikus és gonosz ellenségének titulálta (neve említése nélkül) Martin Schulz, akit vasárnap a német Szociáldemokrata Párt (SPD) elnökévé választottak a párt küldöttei, méghozzá százszázalékos támogatással. Azt állította, Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban támadják a médiát, elnyomják az ellenzéket, ellehetetlenítik a művészeket. Íme, egy kis ízelítő abból, mi vár Magyarországra, ha Schulz és pártja netán megnyeri az őszi német választásokat.

Bár Schulz a magyar miniszterelnököt nem nevezte meg, de egyértelműen utalt rá, hogy a demokrácia cinikus és gonosz ellenségének tartja őt, miként a török és a lengyel kormánypártok politikusait is. Az SPD elnökévé és kancellárjelöltjévé vasárnap megválasztott Schulz beszédének idevágó részét a 444.hu tette közzé:

– mondta Schulz, akinek beszédét többször is taps szakította félbe.

PestiSracok facebook image

Forrás: 444.hu. Vezető kép: eutoday.net

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.