Pesti Srácok

Portik és Budaházy ügyvédje védi a Teréz körúti robbantót

null

Három hónappal meghosszabbították csütörtökön P. László előzetes letartóztatását, ám áprilisban még biztosan folytatják a megfigyelését. A Teréz körúti robbantónak mától ismét új védője van, elfogása óta immár a harmadik. Mostantól Portik Tamás és Budaházy György ügyvédje, Szikinger István képviseli a robbantással gyanúsított P. Lászlót.

Két büntetés-végrehajtási (bv) kommandós, egy bv-őr és egy orvos vitte csütörtökön a Buda Környéki Kerületi Bíróság nyomozási bírája elé a Teréz körúti robbantással gyanúsított férfit – írta a Magyar Idők. P. Lászlót még március 31-én szállították át a bv indítványára az Ideg- és Elmemegfigyelő Intézetbe (IEMI), miután tombolni kezdett a cellájában, és megrongálta az őt figyelő biztonsági kamerát, valamint betörte az ablakot. Tegnap is az IMEI-ből vitték a nyomozási bíró elé, mivel immár hat hónapja van előzetes letartóztatásban, és meg kellett jelennie a kényszerintézkedés meghosszabbításáról döntő tárgyaláson. P. László az elmúlt hetekben jól láthatóan leadott néhány kilót, tartása sem olyan, mint az elfogásakor volt tavaly októberben, Keszthelyen. Megtörtnek, magába fordultnak látszott a bíróság folyosóján, amikor összebilincselt kézzel a vezetőszíjába kapaszkodott, és lábbilincsben végigtotyogott a tárgyalóterem felé.

Mint azt kirendelt védőjétől, Surdy Miklóstól a napilap megtudta, a félórás tárgyalási procedúra alatt P. László nem kívánt vallomást tenni, csak annyit mondott, hogy fenntartja a korábbi – beismerő – vallomásában mondottakat, azt nem kívánja kiegészíteni. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) nyomozást irányító ügyésze az előzetes letartóztatás meghosszabbítását indítványozta július 21-ig, mivel tartani lehet a gyanúsított szökésétől, elrejtőzésétől, illetve a bűnismétléstől. Surdy Miklós azt indítványozta, hogy a bíró lakhelyelhagyási tilalomra vagy házi őrizetre módosítsa a kényszerintézkedést, mivel a gyanúsítottnak időközben rendeződött a kapcsolata az édesapjával.

A nyomozási bíró végül elutasította a védelem, egyben elfogadta a nyomozó hatóság indítványát, és meghosszabbította három hónappal P. László előzetes letartóztatását. A gyanúsított ugyanúgy távozott a bíróságról, ahogy érkezett, orvos kíséretében, kommandósok között, kéz- és lábbilincsben, meggörnyedve, rezzenéstelen arccal a földet nézve. Egy pillanatra sandított csak a folyosón a sajtó munkatársai felé, szemében közöny tükröződött. Ezután védője közölte: P. Lászlót az IEMI-be vitték vissza, bár már nagyon szeretne visszakerülni a régi börtöncellájába. A gyanúsított már túl van az elmevizsgálat tesztjein, pszichológusok is elbeszélgettek vele, ám ebben a hónapban még várhatóan tovább tart a megfigyelése. A kirendelt védő végül közölte: védence édesapja megbízott egy ügyvédi irodát a védelem ellátásával, így az ő szerepe ezzel a tárgyalással be is fejeződött.

PestiSracok facebook image
Szikinger István nyilatkozik, miután védencét, Budaházy Györgyöt tavaly tizenhárom év fegyházra ítélte a Fővárosi Törvényszék; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

P. Lászlót eddig két ügyvéd védte, elfogásától március elejéig Brunner Tamás megbízottként, azóta Surdy Miklós kirendeltként, és mától ismét megbízott ügyvédje van a robbantónak. A Privát Kopó értesülése szerint Szikinger Istvánt – Portik Tamás védőjét – bízta meg az apa a védelem ellátásával. Szikinger az ügyvédje a tavaly tizenhárom év fegyházra ítélt Budaházy Györgynek is.

Forrás: Magyar Idők, Privát Kopó. Vezető kép: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.