Pesti Srácok

Aggasztónak tartja Trump az információk kiszivárogtatását a sajtónak

null

Rendkívül aggasztó a bizalmas információk kiszivárogtatása a sajtónak, a tetteseket felelősségre kell vonni - írta közleményében Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután a brit hatóságok bejelentették, hogy leállítják a manchesteri terrortámadás vizsgálata során begyűjtött értesülések megosztását az amerikai szolgálatokkal, ugyanis ezek rendre eljutottak a sajtóhoz.

A BBC csütörtöki értesülése szerint az információcsere leállításáról szóló rendőrségi döntés közvetlen előzménye az volt, hogy a The New York Times című amerikai napilaphoz eljutottak az öngyilkos merénylő által használt pokolgép egyes alkotóelemeiről készített rendőrségi fotók, amelyeket a brit szolgálatok megosztottak az amerikai biztonsági szervekkel, és a lap közölte is e képeket.

Az amerikai napilap közleményben foglalt állást, miszerint a közzétett képek nem sértőek és nem tiszteletlenek az áldozatokkal szemben, továbbá összhangban vannak a fegyverekről és szörnyű bűncselekményekről adott tudósítások általános irányelveivel. Úgy, ahogy azt a The New York Times és más sajtóorgánumok is tették a világszerte elkövetett terrorcselekményekkel összefüggésben, "Bostontól Párizson át Bagdadig és számos más helyen is". A lap hozzátette: küldetésének tekinti, hogy tudósítson hírekről és informálja olvasóit. "Szigorú irányelveink vannak arra, hogy milyen módon és hogyan tudósítsunk kényes hírekről. A hétfői szörnyű támadásról felelősségteljes és átfogó volt tudósításunk" - olvasható a közleményben.

Az újság szerint a terrorizmusról szóló hírekről a lap átfogóan tudósít, nem csak az áldozatokról, hanem arról is, hogy hogyan működnek a terrorista csoportok, mik a finanszírozási forrásaik, és hogyan toborozzák tagjaikat. "A merényletek jelentős kihatással vannak az életünkre, a kormányzatokra, és az emberek, közösségek és államok kölcsönhatására. Időnként a hírek tudósítása személyes kockázatot jelent riportereinknek. Azért cselekszünk így, mert ez áll küldetésünk középpontjában" - írta a Times.

PestiSracok facebook image

"A kormányügynökségektől származó állítólagos kiszivárogtatások rendkívül aggasztóak" - közölte Trump. Hozzátette, hivatalos vizsgálatot fog kezdeményezni az ügyben, az ilyen típusú információk kiszivárogtatása ugyanis komoly biztonsági fenyegetést jelent. Kiemelte, az Egyesült Államoknak minden szövetségese közül Nagy-Britanniával a legszorosabb a kapcsolata.

Theresa May brit miniszterelnök korábban tudatta, a NATO-tagországok állam- és kormányfőinek csütörtöki brüsszeli csúcstalálkozóján világossá fogja tenni Trump számára, hogy a biztonsági társszervek közötti értesüléseket "titokban kell tartani". Az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália és Új-Zéland mellett Nagy-Britannia is részese az angolszász országok közötti, Five Eyes (Öt Szem) néven ismertté vált hírszerzési szövetségnek, amelynek keretében a felek titkosszolgálati információkat osztanak meg egymással.

MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.