Pesti Srácok

Botka valamiért kifelejtette milliós Rolexeit a vagyonnyilatkozatából

Botka valamiért kifelejtette milliós Rolexeit a vagyonnyilatkozatából

A „Fizessenek a gazdagok!” jelszóval kampányoló szocialista politikusról készült fotókat átfésülve többféle, 2-3 milliós órát is sikerült a karján beazonosítani – írja a Ripost. Kérdés, hogy a kormánypárti politikusok óraügyeire oly fogékony ellenzéki média ezúttal is lát-e majd hírértéket a történetben...

Egy 2016-os kép Botkáról: az ing alól elővillan egy másik Rolex. Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Mint ismeretes, Botka László egy igencsak körmönfont trükkel eltüntetett egy 20 milliós amerikai dzsipet a vagyonnyilatkozatából, ugyanis csak üzemben-tartóként íratta a nevére, hogy ne bukkanhasson senki a nyomára. Azonban akad ezen túl is sokmilliós vagyontárgy a Ripost szerint, melyet az MSZP miniszterelnök-jelöltje gondosan próbál eltitkolni. DK-s politikusoktól származó információink szerint

Botka László a méregdrága luxusórák rajongója, a háta mögött ezért „Rolex Lacinak” is becézik. Botka László a kielemzett képek szerint minimum kétféle típussal is rendelkezik ebből a méregdrága márkából, amelyek árából vidéken akár egy lakást, sőt akár házat is vásárolhatna. Nemcsak egy sötét számlapos Rolex (lásd: vezető képünkön), de egy világos is ott rejtőzik a második kép tanulsága szerint a több luxusórát is tartalmazó gyűjteményben.

PestiSracok facebook image
Botka 2016-os vagyonnyilatkozatának az a része, ahol föl kellett volna tüntetnie az órákat; Fotó: Ripost.hu

Mindez persze magánügy vagy legfeljebb a „Fizessenek a gazdagok!” című Botka-kampányt hiteltelenné tevő adalék lenne, csakhogy a szocialista miniszterelnökjelölt ezeket a vagyontárgyakat kihagyta a vagyonnyilatkozatából. Ugyanis a szegedi önkormányzat honlapján bárki tanulmányozhatja a dzsip és Rolex-mentes vagyonnyilatkozatot. A vonatkozó jogszabályok szerint Botkának minden olyan ingóságot fel kellett volna tüntetnie, amelyek darabonkénti értéke a törvényi előírások szerint több, mint 221 000 forint.

Forrás, fotók: Ripost.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!