Pesti Srácok

Vona szerint a muszlimok nagy része „békés, becsületes ember”

Vona szerint a muszlimok nagy része „békés, becsületes ember”

Vona Gábor, a Jobbik elnöke szerint a muszlim emberek „nagy része békés, tisztességes, becsületes ember, aki senkinek nem akarja levágni a fejét és senkit nem akar felrobbantani, hanem hisz egy istenben és éli a mindennapjait”.

Minderről az

azonnali.hu

internetes portálnak adott interjúban beszélt, ahol azt is elmondta, hogy szándékosan nem is foglalkozott azzal, mennyit fizettek a plakátkampányért Simicskának, de véleménye szerint az igazi veszélyt nem is Simicska Lajos jelenti a demokráciára. Ehhez azonban hozzáfűzte, hogy amennyiben ő kerülne hatalomra, bizony Simicskát is elszámoltatná. Vona kérdésre válaszolva elmondta: a homoszexualitás magánügy, a Pride-ot pedig betiltaná, ha tehetné. A Jobbik elnöke az

azonnali.hu

kérdésére válaszolva Habony Árpádot és Rogán Antalt zsúrpubinak nevezte, majd közölte: ő bizony beköltözne a Való Világba. Az egyre inkább cukisodó radikális párt elnöke az iszlámot is a védelmébe vette, Vona szerint ugyanis a

PestiSracok facebook image

Vona kifejtette: megkímélik magukat attól, hogy bárkinek a vallásába belegázoljanak, „legyen az muszlim, zsidó, hindu vagy buddhista”

– mondta Vona, aki Szegedi Csanádot szívesen látná a Jobbik tagjai között, mivel a „Jobbikban nem azt nézzük, hogy kinek milyen a származása, hanem, hogy mit tesz le a közösségnek és a nemzetnek az asztalára”.

– mondta a pártelnök, aki arról is beszélt, hogy most is vannak zsidó tagjaik, egyik szóvivőjük, Jakab Péter ugyanúgy holokauszttúlélő nagyszülőknek az unokája.

– fejtegette Vona Gábor az azonnali.hu-nak adott interjúban, amit

ide kattintva

olvashat el részletesen.

PS/azonnali, Fotó: szombatonline

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!