Pesti Srácok

Így mutatta be Orbán Dzsudzsákot az egyiptomi elnöknek (Videó!)

Rendhagyó videót tett közzé Facebook-oldalán Orbán Viktor. A felvételen a miniszterelnök Dzsudzsák Balázzsal, a magyar fociválogatott csapatkapitányával beszélget, majd egy váratlan húzással bemutatja őt Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnöknek.

Abdel-Fattáh esz-Szíszi hétfőn érkezett Budapestre hivatalos látogatásra. Az egyiptomi elnököt fogadta Orbán Viktor is. A miniszterelnök Facebook-oldalára hétfőn egy nem éppen protokolláris videófelvétel került föl, amelyen Orbán Viktor előbb Dzsudzsák Balázzsal beszélget. Ennek során javasolja neki, hogy jöjjön haza futballozni, mert – mint fogalmazott –:

Ezután fölajánlja a magyar válogatott csapatkapitányának, hogy bemutatja őt az egyiptomi elnöknek. Majd így is tesz. A következő képkockákon már azt látjuk, amint Orbán Viktor megbeszéli ezt az autójából kiszálló egyiptomi elnökkel, majd odavezeti Abdel-Fattáh esz Szíszit Dzsudzsákhoz, akik kezet fognak. A felvétel különlegessége a szereplők lazasága. Úgy tűnik tehát, hogy a politikusok, sőt a labdarúgók is – micsoda meglepetés! – elsősorban emberek! És ezt jó látni.

PestiSracok facebook image

Videó: Facebook

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.