Pesti Srácok

Törvényesen szívhatnak a nevadaiak

Törvényesen szívhatnak a nevadaiak

Újabb amerikai államban, Nevadában legalizálták a kannabiszvásárlást. Oregon, Washington, Colorado és Alaszka után Nevada az ötödik amerikai állam, ahol törvényesen vehetnek vadkenderszármazékot. Az érdeklődés óriási volt a törvény hatályba lépése előtt, a felnőttek mostantól igencsak komoly mennyiségű napi adaghoz juthatnak hozzá minden további nélkül.

A növény fogyasztása több másik államban is engedélyezett az Egyesült Államokban, szövetségi szinten viszont változatlanul tiltott kábítószer. Nevada ígérkezik a legnagyobb piacnak egészen addig, amíg a vele szomszédos Kalifornia is megnyitja a rekreációs célú kenderszívás lehetőségét jövő januárban. Százával sorakoztak a vásárlók a Las Vegas-i Essence Cannabis gyógyszertárnál éjfél előtt, amikor hatályba lépett az új szabályozás. A várakozások szerint a kaszinóváros idegenforgalmára is komoly hatással lesz az eddigi tilalom feloldása.

PestiSracok facebook image

– írta az egyik közösségi oldalon Tick Segerblom helyi szenátor, a marihuána legalizálásának egyik szószólója. Csakhogy elvileg nevadai személyi igazolvány kell vásárláshoz, és a szert csak otthon szabad fogyasztani, Nevadában viszont a kendervásárlások kétharmadát a turistákhoz kötik a becslések.

Az új szabályozás értelmében a 21 évnél idősebb felnőttek naponta legfeljebb egy uncia, azaz nagyjából 28 gramm kannabiszt vásárolhatnak Nevadában. A helyi rendőrség listát állított össze az állampolgároknak arról, hogy mi az, ami továbbra is tilos: 21 évnél fiatalabbaknak kannabiszt eladni, az utcán szívni és kannabisz hatása alatt vezetni továbbra sem megengedett. A köztereken, kaszinókban, bárokban, éttermekben, parkokban, koncerttermekben való füvezésért 600 dolláros bírsággal számolhatnak azok, akik nem bírják ki hazáig.

MTI/Independent

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!