Pesti Srácok

Nem találták meg az eltűnt újságíró holttestét az elsüllyedt tengeralattjáróban

Nem találták meg az eltűnt újságíró holttestét az elsüllyedt tengeralattjáróban

Nem találták meg a minap eltűnt svéd újságírónőnek a holttestét abban az elsüllyedt tengeralattjáróban, amelyet egy dán feltaláló és búvárhajó-építő saját kezűleg készített, és amely pénteken tisztázatlan körülmények között elsüllyedt Koppenhága közelében.

A tengeralattjárót lehetséges bűnügyi helyszínként kezelik, és folyik átkutatása - közölte vasárnap Jens Moller Jensen, a koppenhágai rendőrség illetékese. A 46 éves Peter Madsen tulajdonában lévő tengeralattjárót szombaton kiemelték a Koge-öböl vízéből, kiszivattyúzták belőle a vizet és vasárnap nyomozók, műszaki szakemberek, törvényszéki szakértők vizsgálták át - tette hozzá.

A nyomozást vezető Jensen részletek ismertetése nélkül hangoztatta, hogy a jelek szerint "szándékosan" süllyesztették el a hajót.

- közölte.

Az eltűnt Kim Wall /Eveneing Standard/

A hajó fedélzetén tartózkodott Madsent, akit még pénteken időben kimenekítettek a süllyedő járműből, a rendőrség őrizetbe vette, és egy dán bíró szombaton elrendelte 24 napra vizsgálati fogságát nem szándékos emberölés gyanújával Kim Wall svéd újságírónő eltűnése miatt. A nő a hajótörés előtt a 18 méter hosszú, 40 tonnás UC3 Nautilus tengeralattjárón tartózkodott. Madsen kimentésekor arról beszélt, hogy problémák voltak a tengeralattjáró víztartályával, ezért süllyedhetett el.

Ügyvédje szerint a férfi tagadja a vádat, azt mondja, hogy a róla és hajójáról cikket készítő újságírónőt partra tette csütörtök este egy szigeten a koppenhágai kikötőben, de a nőt nem találják. Eltűnését élettársa jelentette. A búvárhajót is azután kezdte keresni a dán haditengerészet két helikopterrel és három hajóval, hogy péntek reggel nem tért vissza a megadott időre és a rádiójelekre sem válaszolt.

MTI; Fotó: RTE

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!