Pesti Srácok

Hollik: Ijesztő, hogy az ellenzék kész a migránsok betelepítésére

Hollik: Ijesztő, hogy az ellenzék kész a migránsok betelepítésére

A Fidesz-KDNP szerint az Európai Bíróság kvótaperben hozott döntésére született ellenzéki reagálásokból az következik, hogy az ellenzék kész a migránsok betelepítésére.

Hollik István, a KDNP országgyűlési képviselője a kormánypártok nevében szombati sajtótájékoztatóján azt mondta, a szocialisták, a Demokratikus Koalíció, a Jobbik és a liberálisok is többször bebizonyították már, hogy nem lehet rájuk számítani az ország védelmében, az ellenzék pártpolitikai kérdésként kezelte a kvóta ügyét. Felidézte: az elmúlt két évben a magyar és az uniós parlamentben is nyíltan a kvóta mellett foglaltak állást, 2015 novemberében, a kvótáról szóló döntés megtámadását, később pedig a migránsok betelepítését célzó alkotmánymódosítást sem támogatták, sőt az ezt megelőző népszavazást is ellenezték. Emellett szavakban is nyíltan a betelepítés mellett állnak ki – tette hozzá Hollik István.

Közölte továbbá, hogy az ellenzék Brüsszelben is „szorgosan nyomkodta a gombot”, amikor a kvóta „kierőszakolásáról” szóló, illetve az ezt felgyorsító jelentést kellett támogatni. Hangsúlyozta, ijesztő az ellenzék álláspontja annak fényében, hogy az európai bizottság bejelentette, állandó betelepítési programot akarnak indítani felső létszámkorlát nélkül. Jelezte, hogy az erről szóló bizottsági javaslat még ebben az évben elkészülhet. Kérdésre válaszolva Hollik István azt mondta, a Jobbiknak el kellene döntenie, mi az álláspontja a kvótakérdésben, mert korábban az alaptörvény módosítását támogatták, majd ők sem szavazták meg. Hozzátette: a Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióülésének fő témája az lesz, hogyan tudnak hatékonyan fellépni a brüsszeli javaslat ellen és mit tudnak tenni annak érdekében, hogy a magyar emberek biztonságát szavatolni tudják.

Forrás: MTI. Vezető kép: fidesz.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!