Pesti Srácok

"Azt hittük, meg fogunk halni" - szemtanúk meséltek a Las Vegas-i lövöldözésről

"Azt hittük, meg fogunk halni" - szemtanúk meséltek a Las Vegas-i lövöldözésről

Vasárnap a 64 éves nevadai Stephen Paddock tüzet nyitott egy koncert közönségére Las Vegasban. A hatóságok információi szerint eddig mintegy 100 ember életét vesztette a sebesültek száma pedig kétszázra tehető. A Guardian összeszedte a szemtanúk beszámolóit.

- mesélte a lapnak egy túlélő.

Egy másik szemtanú a következőt nyilatkozta:

PestiSracok facebook image

Mások villogó rendőrségi szirénákról és kaszinók vakító fényeire emlékeztek, miközben a közeli benzinkútnál bujkáltak.

Állítólag volt, aki azt kiabálta:

Mások a következőről számoltak be:

Egy Emily Anderson nevű nevű lány állítólag látta, ahogy egy nőt lábon lőnek, és a barátja próbálta kihúzni őt a tömegből. Emily pánikot és káoszt emlegetett.

Sokan azt is mondták, hogy a lövések több irányból érkeztek, és minden újratöltésnél közelebbről jöttek volna.

- mesélte egy másik megkérdezett szemtanú.

- mondta pánikba esve Desiree Price, aki végül akorábban már említett benzinkútnál találta meg barátait.

Egy másik szemtanú azt nyilatkozta a lapnak:

Az incidens helyi idő szerint vasárnap este fél tizenegykor kezdődött a Mandalay Bay Hotel és Kaszinónál Jason Aldean énekes koncertjének vége felé. A támadó a hotel 32. emeletéről, egy erkélyről lövöldözött automata fegyverből a szállodával szemben megrendezett szabad téri koncert nézőire. A rendőrök összefüggésbe hoztak a támadással egy nőt, bizonyos Marilou Danley-t, aki a támadás előtt együtt utazott a tettessel. A nő ázsiai kinézetű, másfél méter magas. Azt nem közölték, hogy gyanúsítják-e azzal, hogy részt vett a támadásban, mindenesetre a helyi seriff társként jellemezte őt. A hatóságok azonosították Danley tartózkodási helyét, és megtalálták Paddock egyik gépkocsiját is.

Forrás: Guardian, 24.hu; Fotó: ABC News

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!