Pesti Srácok

Nem szabadul a Dózsa György úti halálos baleset feltételezett okozója a nyomkövetőtől

Nem szabadul a Dózsa György úti halálos baleset feltételezett okozója a nyomkövetőtől

Marad a nyomkövető a Dózsa György úti balesettel összefüggésben meggyanúsított M. Richárd – tudta meg a 24.hu Fővárosi Törvényszéktől hétfőn. Erről másodfokon múlt csütörtökön döntött a bíróság, több hét után.

M. Richárd házi őrizetét szeptember 20-án hosszabbították meg, ám korábban nem kellett a fenti eszközt viselnie, rendőrök ellenőrizték naponta háromszor-ötször. Az első- és a másodfokú bíróság álláspontja szerint a férfivel szemben alkalmazott kényszerintézkedés oka változatlan: a gyanúsított közúti veszélyeztetés bűntette miatt indult büntetőeljárás hatálya alatt követte el azt az újabb cselekményt, amely bizonyítottság esetén halálosközúti baleset gondatlan okozásának vétsége és kábítószer fogyasztásával elkövetett kábítószer birtoklás vétségének a megállapítására lehet alkalmas. A másodfokú bíróság indokolásában kiemelte, hogy a büntetőeljárás tárgya két, a közlekedés rendjét sértő bűncselekményen túl, további három másik bűncselekmény is. Az ügyek egyesítése kapcsán a másodfokú bíróság megállapította, hogy az eljárás alatt a gyanúsított ellen újabb, szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekmény miatt indult eljárás, ezért – az eddigieken túl – a szökés, elrejtőzés veszélyének fennállása is megerősíti, hogy kényszerintézkedést kell alkalmazni vele szemben. Mint arról a PestiSrácok.hu is beszámolt: a tragikus baleset május 15-én délután történt. A végzetes eseményekhez vezető körülményekről, akkor megírtuk, hogy M. Richárd, a kecskeméti maffiaper ötödrendű vádlottja vezette azt a Mercedes kabriót, amely egy Citroennel karambolózott a fővárosi XIII. kerületben, a Dózsa György úton hétfőn délután 3 órakor. A Citroen a közeli trolimegállóba csapódott, elsodorva az ott várakozókat. A balesetben egy 23 éves férfi a helyszínen meghalt, hárman súlyosan, hárman pedig könnyebben sérültek. A súlyos sérültek közül egy 37 éves budapesti férfi a kórházba szállítást követően még hétfőn életét vesztette. A körülményekről a rendőrség akkor annyit közölt, hogy két autó karambolozott a Kassák Lajos és a Dózsa György út találkozásánál, és az egyik jármű az ütközés erejétől belerohant a buszmegállóba. A szemtanúk arról számoltak be, hogy a fehér kabrió nagy sebességgel rohant bele a másik, éppen kanyarodó Citroën oldalába, amely így a várakozók közé csapódott. A balesetben a Vízművek két munkatársa vesztette életét.

Vétlennek érzi magát

A kabrió sofőrje – aki a kecskeméti maffiaper egyik elítéltje – a történtek után több lapnak is nyilatkozott és azt mondta, mérhetetlenül sajnálja, de vétlennek érzi magát, a balesetben nem ő hibázott, a másik kocsinak kellett volna megadnia az elsőbbséget.

PestiSracok facebook image

beszélt.

A rendőrök másfél hete vették őrizetbe, miután a beszerzett bizonyítékok, szakértői vélemények alapján megalapozottá vált a gyanú. Ezt akkor ugyan nem közölték, de mint kiderült, a sofőr lényegesen gyorsabban hajtott a szakértők szerint a megengedettnél. Az ügyészség előzetes letartóztatásba küldte volna M. Richárdot, a bíróság úgy döntött, házi őrizetbe helyezi. A bíróság erről szóló tájékoztatásából derült ki, hogy a férfi a gyanú szerint a baleset előtt kokaint fogyasztott.

Forrás: 24.hu, fotó: Facebook.com

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.