Pesti Srácok

Amerikában sem sikerült elkergetni trónjáról a "fasiszta Ducét" - A forradalom érdeklődés hiányában elmaradt

Amerikában sem sikerült elkergetni trónjáról a "fasiszta Ducét" - A forradalom érdeklődés hiányában elmaradt

Több millió szélsőbaloldali tiltakozót vártak szombaton egész Amerikában, hogy üzenetet küldjenek a "fasiszta" Trump-adminisztrációnak, de a végeredmény óriási égés lett: alig pár ezer embert érdekelt a megmozdulás - írja a 888.

Az amerikai kommunisták által támogatott, szélsőbaloldali Refuse Fascism nevű mozgalom harangozta be az országszerte tartandó, november negyedikei tüntetéshullámot, amely nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint a Trump/Pence „rezsim” elűzését.

A mozgalom honlapján úgy fogalmaz, hogy „több millió ember” kívánja a Trump-adminisztráció "rémálmának" végét. Amerika-szerte ezeket az embereket szólítja cselekvésre a szélsőbaloldali szervezet, hogy „minden nap és minden éjjel” az elnök ellen küzdjenek.

A Trump-ellenesek húsz amerikai nagyvárosban várták a tüntetőket, de a világrengetőnek beharangozott forradalom elmaradt. Los Angelesben alig 2000 ember gyűlt össze helyi sajtóinformációk szerint, Chicagoban és Bostonban pedig egy maroknyi ember tiltakozott. Seattle-ben mindössze ötven forradalmár vonult utcára, Philadelphiában és San Fransiscoban pedig pár száz. Texasban tudta a legkevesebb embert mozgósítani a szélsőbal, alig több mint egy tucatot. A liberalizmus keleti parti fellegvárának számító New Yorkban sem érdekelt pár száz embernél többet a nagy forradalom:

PestiSracok facebook image

https://twitter.com/twitter/statuses/926908247730278400

A számok tekintetében tehát teljes kudarcnak mondható a szélsőbaloldali "tüntetéshullám". Erőszakos bűncselekmények nem történtek, egy-két helyen történt csak letartóztatás kisebb incidensek miatt.

888; Fotó: Twitter/#NoFascistUSA

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!