Pesti Srácok

Heveny „mészároslőrincezéssel” töltötték az éjszakát Gulyás Marci anarchistái

Heveny „mészároslőrincezéssel” töltötték az éjszakát Gulyás Marci anarchistái

A ballib ellenzék régi rendbontója, baloldali-anarchista megmozdulások arca ezúttal Közös Ország Mozgalom névre keresztelt csoportosulásával keltette a feltűnést. Amit ők „erőszakmentes ellenállási akciónak” neveznek, az valójában magánlaksértésként, botrányokozásként, zaklatásként és garázdaságként aposztrofálható. Gulyás Márton és vagy húsz, „jólfésült” aktivista vasárnap először a délutáni órákban elfoglalt egy budai éttermet, ahonnan rendbontásuk miatt el kellett küldeni a fizető vendégeket, majd éjszaka a Legfőbb Ügyészség épületét „rohamozták meg”. Amióta október 23-án megijedtek a csepegő esőtől, próbálnak túlkompenzálni a Soros-pénzből futtatott fiúk-lányok...

Körülbelül 20-30 unatkozó, Soros-pénzből finanszírozott aktivista tenyerelt bele először családok vasárnapi ebédjébe, amikor elfoglalták a Pest-Buda Éttermet. Leültek az asztalokhoz, fogyasztani nem akartak, tiltakozó papírlapokat tartottak a magasba. Majd Gulyás Márton felolvasó estet tartott cimboráinak – amiért egy olasz étteremből nemes egyszerűséggel kivágták volna. A hazai étteremvezetés viszont egy darabig tűrt, aztán, amikor a rendbontók nem akartak távozni, inkább bezártak, és a vendégeket küldték el.

Gulyásék rendkívül élvezték a balhét, amit folyamatosan közvetítettek két szervezet, a Közös Ország Mozgalom és a Város Mindenkié felületein. Vitába keveredtek a rendőrökkel, akiket közben az engedélyük nélkül lekameráztak. A videót úgy tetté közzé, hogy még az arcukat sem takarták ki.

Gulyásék végig kamerázták, dokumentálták és közvetítették az eseményeket; Fotó: Instagram
PestiSracok facebook image

Miután a Pest-Buda Étteremnél unalmas lett a buli, továbbvonultak, éjszakára el is érték a Legfőbb Ügyészség épületét. Saját, „mészároslőrincező” táblát tettek ki a középület névtábláját kitakarva, és szemtanúk szerint úgy ordibáltak, mint egy hajnalban diszkóból, illuminált állapotban hazafelé tántorgó csürhe. A csőcselék a közösségi portálon is hozta a formáját. Osztogatták a tippeket, mik legyenek a következő épületek, amelyeket elfoglalnak, megrohamoznak, ezek között ajánlottak lakásokat, trafikokat és a közmédia épületét. A Gulyásék szerint országos méretű ellenállás annyira volt népszerű és támogatott, hogy saját követőik közül is legfeljebb kétszázan lájkoltak egy-egy bejelentkezést, bejegyzést.

Az eseményeket élőben közvetítette a Mérce nevű portál, amely többek közt a Soros-terv és a felső korlát nélküli kötelező betelepítési kvóta kapcsán folytatott nemzeti konzultáció íveinek megsemmisítésére, szemétbe dobására buzdít.

Vezető kép: Facebook

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.