Pesti Srácok

Stabil értékek nélkül nem lehet megvédeni magunkat Európában

Stabil értékek nélkül nem lehet megvédeni magunkat Európában

Ifj. Lomnici Zoltán szerint értékrendek, stabil értékek nélkül nem lehet megvédeni magunkat Európában. A szakértő az M1 televízió műsorában a Századvég Alapítvány friss kutatása kapcsán elmondta, hogy továbbra is Orbán Viktor a legnépszerűbb, a számadatok szerint a választók 52 százaléka szavazna rá, ha lenne ilyen közvetlen szavazás, míg a második helyen álló Karácsony Gergelyre 13 százalék, akit Szél Bernadett (11%), majd Vona Gábor követ a maga 8%-os népszerűségével.

A szakértő szerint a baloldali törzsszavazók okkal lehetnek felháborodottak amiatt, hogy még mindig a hatalmi osztozkodás és a választási matek van előtérben az ellenzéki oldalon – amelyből már a Jobbikot sem lehet kivonni.

Lomnici egy másik felmérésre hivatkozva elmondta, hogy még az ateisták 43 százaléka is olyan kormányzati irányt szeretne, ami kiáll a keresztény gyökerek mellett, és össztársadalmi szinten 77 százalék mondja azt, hogy a keresztény alapértékek melletti kormányzati kiállást fő prioritásnak tekinti – még a baloldali szavazók 54 százaléka is ezen az állásponton van. Az alkotmányjogász szerint egyértelmű, hogy a zsidó-keresztény kultúrkör alapértékeinek megvédése nélkül nem lesz stabil Európa.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki Lomnici.

Ha ezt figyelembe vesszük és az európai közösség egyik alapító atyját váteszi képességgel ruházzuk fel – folytatta Lomnici Zoltán az M1 műsorában –, elmondható, hogy jelenleg a szakadék felé rohan az unió, a féket pedig csak a V4-ek és a magyar kormány nyomja.

– zárta gondolatait az alkotmányjogász.

Forrás: 888.hu; Fotó: Kozma Zsuzsi/888.hu