Pesti Srácok

Brüsszel máris beszállt a kampányba

Brüsszel máris beszállt a kampányba

Brüsszel is beszállt már a kampányba - írja szombati számában a Magyar Idők azzal kapcsolatban, hogy The Wall Street Journal úgy értesült: az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF), ismét vizsgálta azokat a közvilágítás fejlesztésével kapcsolatos ügyeket, amelyek egykor a miniszterelnök vejéhez kötődtek.

- idézte fel a Magyar Idők, amely azt írta, hogy az OLAF a kampánystartra időzítve vette elő ismét a közvilágítás fejlesztésével kapcsolatos ügyeket. A lapnak a kormányszóvivő hangsúlyozta, az a helyes, ha a magyar hatóságok az OLAF minden felvetését kivizsgálják. Kovács Zoltán felhívta a figyelmet arra, hogy az OLAF vizsgálata a Gyurcsány-Bajnai-kormány idején elindított és később is folytatott közvilágítási program pályázati felhívásait érinti.

A Magyar Idők emlékeztetett arra, hogy közvilágítási programokkal összefüggő közbeszerzési eljárásokat az önkormányzatok folytatták le, és a beruházások minden esetben határidőre meg is valósultak, az ellenzék ezeket a programokat pedig csak az után kezdte el bírálni, hogy az egyik kivitelező cég tulajdonosa Orbán Viktor miniszterelnök veje, Tiborcz István lett, aki aztán 2015-ben eladta az Elios Innovatív Zrt. nevű vállalkozást.

PestiSracok facebook image

Az OLAF jelentése három - 2009 és 2014 között kibocsátott - KEOP-pályázat vizsgálatáról szól. Mivel a folyamat várhatóan több hónapot vesz igénybe - 17 önkormányzat képviselőit hallgatják majd meg -, az eljárást a választási kampány alatt nem lehet érdemben lezárni - írja a Magyar Idők.

MTI, MI; Fotó: ARD Wien

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!