Pesti Srácok

Olasz választások: újranyitná a kuplerájokat az Északi Liga

Olasz választások: újranyitná a kuplerájokat az Északi Liga

Miközben a legfrissebb közvéleménykutatási adatok szerint az illegális bevándorlás megfékezésére tett kemény válaszok ígéretei harminc százaléknyi szavazatot is jelenthetnek a márciusi olaszországi választásokon, az ugyancsak migrációellenes Északi Liga a bordélyházak újranyitásával kampányol a finisben.

Olaszországban, ahol március 4-én tartanak parlamenti választásokat, az 1950-es évek óta tilos az örömtanyák üzemeltetése. A negyvennégy éves Matteo Salvini (képünkön), az Északi Liga vezetője egy keddi rádióinterjújában elmondta, hogy feloldaná ezt a tilalmat. Mint mondta, hazájának példát kellene vennie Ausztriáról. A prostitúció választás. Vannak emberek, akik úgy döntenek, hogy tanárok, rendőrök lesznek. Mások pénzért utcalánynak állnak. Ez egy szabad döntés. Olaszországban bűnözők ellenőrzik a prostitúció piacát, amely nyolcvanezer embert érint. Ausztriában, Svájcban és Németországban viszont szabályozzák. A prostitúció olyan munka mint, minden más is, amit szabad elhatározásból folytatnak, egészségügyi ellenőrzéseknek vetnek alá, s meg is adóztatnak. Egy olyan országot szeretnék, ahol szabályok érvényesülnek – mondta Salvini, akinek pártja tagja a Silvio Berlusconi vezette jobbközép választási koalíciónak.

A prostitúció legalizálását évek óta heves viták övezik Olaszországban. A virágzó utcai prostitúció miatt az utóbbi években felvetődött a piroslámpás házak újranyitása szoros hatósági felügyelet mellett. Eltérő becslések szerint Olaszországban százezer örömlány dolgozik, egy harmaduk külföldi. Több mint ötvenezren az utcán űzik mesterségét.

Forrás: MTI Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!