Pesti Srácok

Szétlopták az Országos Bírósági Hivatal raktárát, már a rendőrség is nyomoz

Szétlopták az Országos Bírósági Hivatal raktárát, már a rendőrség is nyomoz

Jelentős értékre elkövetett lopás gyanúja miatt indított nyomozást a rendőrség, miután kiderült, hogy az Országos Bírósági Hivatal (OBH) informatikai raktárából több eszköz is ismeretlen módon eltűnt – tudta meg a PestiSrácok.hu. Az ügyben maga az OBH elnöke, Handó Tünde tett feljelentést, a kár pedig megközelítőleg 24 millió forint.

Jelentős értékre elkövetett lopás bűntettének gyanúja miatt indított tavaly december 22-én nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK), miután kiderült, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) Szalay utcai épületében található informatikai raktárból több eszköz is hiányzik.

A nyomozás tényét a BRFK kommunikációs osztálya is megerősítette portálunknak. A rendőrség még annyit közölt, hogy a február 22-éig meghosszabbított eljárásnak egyelőre nincsenek gyanúsítottjai, így a nyomozás ismeretlen tettes ellen folyik.

Úgy tudjuk, a botrányra egy 2016-ban lefolytatott leltár derített fényt, amely után megállapították, hogy az informatikai raktárból több eszköz is hiányzik. Ezek után belső vizsgálatot indítottak, így kiderült, hogy a hiányzó, „ismeretlen módon” eltűnt eszközök értéke összesen 24 millió forint. Információink szerint Handó Tünde emiatt 2017. december 20-án feljelentést tett az Országos Rendőr-főkapitányságon (ORFK), majd kijelölés alapján, két nappal később a BRFK meg is indította a nyomozást.

PestiSracok facebook image

Az ügyben kerestük az OBH-t is, ők azt válaszolták, hogy valóban feljelentést tettek, ám a folyamatban lévő nyomozás érdekeire tekintettel egyebet nem közöltek portálunkkal.

Vezető kép: Magyar Hírlap

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!