Pesti Srácok

Trump megfenyegette a palesztinokat Izrael miatt

null

Donald Trump amerikai elnök Twitter-bejegyzésben fenyegette meg a Palesztin Hatóságot, amiért nem hajlandó béketárgyalásokat folytatni Izraellel.

- írta az amerikai elnök, a Palesztin Hatóság tisztségviselőire célozva.

PestiSracok facebook image

- fejtegette Trump. Az elnöki mikroblog-bejegyzésből azonban nem derült ki egyértelműen, hogy Trump milyen támogatást vonna meg a Palesztin Hatóságtól. Nikki Haley, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete kedden délután arról beszélt a világszervezet székhelyén újságíróknak, hogy Trump az Egyesült Nemzetek palesztin menekülteket segélyező hivatala (UNRWA) számára folyósított amerikai hozzájárulás megvonását fontolgatja.

Donald Trump a múlt hónapban jelentette be, hogy az amerikai kormány elismeri Jeruzsálemet Izrael fővárosaként és néhány éven belül nagykövetségét is áthelyezi Tel-Avivból Jeruzsálembe. Jemen és Törökország akkor ENSZ-határozatot fogalmazott meg, amelyben Washingtont a döntése megváltoztatására szólította fel. Donald Trump erre válaszként meglebegtette, hogy megvonja az amerikai hozzájárulást a világszervezettől, ám az ENSZ-közgyűlés ennek ellenére is elsöprő többséggel megszavazta a határozatot.

Az izraeli parlament kedden egy törvényben kétharmados többséghez kötötte Jeruzsálem megosztását. A lépés megfigyelők szerint megakadályozhatja, hogy az izraeli kormányok egy béketerv keretében lemondjanak bármelyik részéről a városnak, holott Jeruzsálem keleti részét a palesztinok leendő államuk fővárosává akarják megtenni. Mahmúd Abbász palesztin elnök reagálása szerint a törvény elfogadása hadüzenettel ér fel.

Forrás: MTI; fotó: imemc.org