Pesti Srácok

A CNN bevédte a kelet-európai országokat, szerintük idegesítő Brüsszel arroganciája

A CNN bevédte a kelet-európai országokat, szerintük idegesítő Brüsszel arroganciája

Miután ezt évekig csendben tűrték, a „brüsszeli arrogancia" mostanra már nagyon idegesítővé vált, és a közép-európai populisták ezt az ellenszenvet teljes mértékben ki is használják – írta a CNN amerikai hírtelevízió a honlapján szerdán megjelent véleménycikkében. Mint fogalmaznak, az Európai Unió támogatóinak tanácsos lenne figyelembe venniük a közép-európai országok aggodalmait, és „nem egyszerűen intoleráns, civakodó tagállamokként tekinteni rájuk”.

A CNN amerikai hírtelevízió a honlapján szerdán megjelent véleménycikkben arra figyelmeztetett, hogy az Európai Unió támogatóinak tanácsos lenne figyelembe venniük a közép-európai országok aggodalmait, és „nem egyszerűen intoleráns, civakodó tagállamokként tekinteni rájuk". Paul Hockenos, a cikk szerzője szerint a közép-európaiak nagyrészt legitim problémákat vetnek fel, bár következtetéseik nem feltétlenül helytállóak. Ha ezeket a felvetéseket az EU nem kezeli megfelelően, akkor azok akár az unió felbomlásához is vezethetnek. Szerinte a közép-európaiak neheztelése ugyanakkor kissé nehezen érthető annak fényében, hogy a régió gazdasága az utóbbi években meredeken növekedett, és a lakosság nagy része is egyértelműen EU-párti.

-írta.

PestiSracok facebook image

Az unióban fennálló demokráciadeficitre a kisebb, szegényebb közép-európai országok még érzékenyebbek - jegyzi meg a CNN véleménycikkének szerzője. A nyugati országok sokszor azt éreztetik a közép-európaiakkal, hogy nincs joguk panaszkodni, „örüljenek, hogy egyáltalán ott ülhetnek egy asztalnál a nagyokkal". Miután ezt évekig csendben tűrték, a „brüsszeli arrogancia" mostanra már nagyon idegesítővé vált, és a közép-európai populisták ezt az ellenszenvet teljes mértékben ki is használják. A CNN cikke szerint az EU és a közép-európaiak közötti szembenállás a jelek szerint csak mélyülni fog.

Forrás: MTI; fotó: cnn.com

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról
Ajánljuk még

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.