Pesti Srácok

Kemény harcra számít Kovács Zoltán az ENSZ migrációs tervei miatt

Kemény harcra számít Kovács Zoltán az ENSZ migrációs tervei miatt

Nagyon kemény harcra számít a kormányszóvivő az ENSZ migrációs csomagjáról, Kovács Zoltán ugyanakkor arra emlékeztetett a Kossuth rádió 180 perc című műsorában csütörtök reggel, hogy Magyarországnak természetes szövetségesei vannak Közép-Európában.

Kovács Zoltán elmondta, a világszervezet főtitkárának megnyilvánulásaiban is megjelenő egyértelműen migrációpárti megnyilvánulásaival szemben Magyarország következetesen képviseli a határok megvédését és a migráció elutasítását. Az utóbbi két és fél, három év megmutatta, hogy Közép-Európa nemzetei, államai hasonló történelmi tapasztalatokkal a hátuk mögött máshogy állnak azokhoz a kérdésekhez, ahogy a nyugat-európai, tulajdonképpen mára bevándorlóországokká vált országok állnak – jelentette ki a kormányszóvivő. Hozzátette: ez idő alatt sikerült elérnünk, hogy a világban odafigyelnek erre a hangra. Hozzátette: az európai politikai változások elkerülhetetlenné teszik, hogy más államokban is megjelenjenek a Magyarország által felmutatott szempontok.

Forrás: MTI. Fotó: MTI/ Balogh Zoltán

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.