Pesti Srácok

Keresi, de nem nagyon találja az utat a baloldal a határon túli magyarokhoz

null

A magyar baloldal egy új típusú viszonyt akar kialakítani a kárpát-medencei magyarsággal, amely a szerzett jogok megtartásán és a támogatáspolitika átláthatóságán alapul – hangoztatta Molnár Gyula, az MSZP elnöke szombaton Marosvásárhelyen, Karácsony Gergellyel, a Párbeszéd és az MSZP miniszterelnök-jelöltjével, és Markó Bélával, az RMDSZ volt elnökével közösen tartott sajtóértekezletén. Kelemen Hunor, az erdélyi párt jelenlegi elnöke szerint azonban felesleges az MSZP és a PM vezetőinek Erdélyben kampányolniuk, mert az erdélyi magyarok tudják, kire szavaznak.

– magyarázta pártja álláspontját Molnár Gyula. Az MSZP üdvözli, hogy jelentősen nőtt a határon túli magyar szervezetekhez juttatott hazai források értéke, ezt nem kívánja csökkenteni, de a támogatási rendszer „megszűnt átláthatóságát” nyílt pályáztatási rendszerrel akarja helyreállítani. Molnár azt is megerősítette, hogy kormányra kerülve fenntartanák a határon túli magyarok szavazati jogát, sőt a „több részvétel” irányába módosítanák.

Karácsony Gergely is határozottan kiállt a választójog megtartása mellett, az ellenzéki táborban hallható hangok ellenére. Ő úgy alakítaná át ezt a jogot, hogy a határon túliak a saját közösségeik által állított jelöltek közül választhassanak. A Párbeszéd és az MSZP miniszterelnök-jelöltje újságírói kérésre sem kommentálta Kelemen Hunornak, az RMDSZ elnökének korábbi kijelentését, miszerint az erdélyi magyarság érdeke a Fidesz-KDNP újraválasztása. Karácsony szerint neki nem tiszte Kelemen szavait kommentálni, de éppen azért érkeztek Erdélybe, hogy maguk is kiépítsék kapcsolataikat, és olyan partnereket találjanak, akikkel közösen tudnak gondolkodni, hogy tudja a magyar baloldal segíteni a nemzeti összetartozás közös ügyét.

PestiSracok facebook image

Erdélyben felesleges időtöltés lenne kampányolnia a baloldalnak

A Maszol.ro kolozsvári hírportál szombati beszámolója szerint Molnár Gyula és Karácsony Gergely a pénteki, kolozsvári fórumuk után vacsorára hívta meg Kelemen Hunort, amelyről az RMDSZ elnöke a találkozóról azt mondta:

A politikus tájékoztatása szerint a találkozón a román-magyar viszony alakulásáról, az erdélyi magyar közösség törekvéseiről volt szó. Kelemen Hunor megismételte, hogy az RMDSZ a Fidesz-KDNP nemzetpolitikáját jónak és folytatandónak tartja.

– idézte fel az RMDSZ elnöke a vacsorán elhangzottakat.

MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.