Pesti Srácok

Ötven százalékban szót fogad Nacsa Lőrincnek az ellenzék

Ötven százalékban szót fogad Nacsa Lőrincnek az ellenzék

Simon József, az MSZP pécsi elnökségi tagjának a pártból való kizárására szólította fel a szocialistákat szombaton Nacsa Lőrinc, aki egyúttal Nemes Balázs, a Momentum Mozgalom ugyancsak pécsi elnökének és a párt országgyűlési képviselőjelöltjének visszaléptetését is követelte a baranyai megyeszékhelyen tartott sajtótájékoztatóján. Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) elnöke követelésének első része hamar teljesült, mert Simon maga jelentette be a kilépését a pártból, Nemes Balázs mellett viszont kitart a pártja.

Nacsa Lőrinc hangsúlyozta: az elmúlt napokban két olyan megnyilvánulás is napvilágot látott, amely megmutatta, hogy a pécsiek a jelenleginél „sokkal jobb” ellenzéket érdemelnek:

Az Origo hozta nyilvánosságra pénteken, hogy Nemes Balázs Izrael, a zsidók és a melegek ellen is beszélt egy 2010-es hangfelvételen. Nacsa Lőrinc szerint újra kiderült, hogy a Momentum álságos, álszent politikát folytat, továbbá végrehajtaná a kvótadöntést és bevándorlókat telepítene Magyarországra, „közben pedig saját honfitársaik ellen uszítanak”.

PestiSracok facebook image

– hangoztatta. Az IKSZ elnöke emlékeztetett Simon József, a szocialisták pécsi elnökségének tagjának húzására, aki egy Orbán Viktort fejbe lőve ábrázoló képet tett közzé a PestiSrácok Facebook-oldalán. Nacsa arra szólította fel Karácsony Gergely miniszterelnök-jelöltet és Molnár Gyula pártelnököt, hogy zárják ki a pártból Simon Józsefet, erre azonban nem került sor, mert Simon magától kilépett az MSZP-ből.

MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!