Pesti Srácok

Beint az LMP-nek és nem lép vissza a fideszes ajánlóíveket is szerzett zuglói jelölt

Beint az LMP-nek és nem lép vissza a fideszes ajánlóíveket is szerzett zuglói jelölt

Beint az LMP vezetésének és nem lép vissza a jelöltségtől a Fidesz kollaboránsnak kikiáltott zuglói jelölt. Ezt maga Barta János mondta Fiala János rádióműsorában. Barta korábban úgy fogalmazott közösségi oldalán: magyar politikai abszurd, hogy ő felfüggesztett tagsággal jobban képviseli az LMP-t, mint a párt vezetőségének többsége.

Barta Jánost azután zárták ki az LMP-ből, hogy Fiala János rádióműsorában (a felvételen 21:20-tól hallható a beszélgetés) elismerte, fideszesek gyűjtöttek neki ajánlásokat. A képviselőjelölt azt mondta, a néhány ajánlási ívét egyik aktivistája vitte el, hogy arra volt MDF-esek aláírásait gyűjtse. Hozzátette: miután átnézte a íveket, azonnal látta, hogy azon zuglói fideszesek aláírásai vannak, de abban bízott, hogy a botrány csak később robban ki. Barta még azt is elmondta, hogy akár dönthetett volna úgy is, hogy nem adja le a sorszámozott ajánlási íveket, de ez szerinte „választási csalás” lett volna.

Szél Bernadett a botrány kirobbanása után azonnal bejelentette, hogy felfüggesztik a párttagságát és visszavonják a jelöltségét.

PestiSracok facebook image

Barta János azonban közölte: nem lép vissza, aminek okát 8 pontban foglalta össze közösségi oldalán:

1. A zuglói LMP önállóan összegyűjtötte és leadta az ajánlásait. 2. Egy tökkel ütött aktivistám kiadott pár ívet a fidesznyik brigádnak a tudtomon kívül, akik aláírtak nekem, - ez akkor derült ki mikor gyűjtöttem vissza a még kint lévő íveimet a leadáshoz. 3. Tisztelem annyira a választási rendszert, hogy "nem hagytam el az íveket, nem satíroztam ki a fideszes ajánlókat etc. 4. Tisztelem annyira a választókat is, hogy csakis az igazat mondom nekik. 5. Erre az LMP vezetősége felfüggeszti az LMP tagságomat megvádol a Fidesszel való „együttműködéssel” és vissza hívna az ogy. képviselői jelöltségemből. 6. Erre én beintek, az LMP vezetőségét az MSZP-vel való együttműködéssel vádolom meg és nem lépek vissza. 7. Mivel a választási rendszer nem teszi lehetővé a visszahívásomat ott leszek a szavazólapon és lehet rám szavazni. 8. Ez a magyar politikai abszurd, felfüggesztett tagsággal én jobban képviselem az LMP-t mint a vezetőségének többsége.

Forrás: Sztárklikk, zoom.hu; Vezető kép: Facebook/Barta János

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!