Pesti Srácok

Farkasházy Tivadar: Amikor Orbán Szent Ilonán lesz, a győztesek majd eldöntik, hogyan tovább

Farkasházy Tivadar: Amikor Orbán Szent Ilonán lesz, a győztesek majd eldöntik, hogyan tovább

Első lépcsőben egy parlamenti kormányzás kell, utána be kell bizonyítani az országnak, mit lopott össze a Fidesz-KDNP, aztán amikor Orbán Viktor politikailag már Szent Ilonán van, majd akkor eldöntik a győztes pártok, hogyan tovább, és akkor lesz egy új választás. Erről beszélt Farkasházy Tivadar az ATV Csatt című műsorában. Huth Gergely, a PestiSrácok.hu főszerkesztője szerint azonban a humorista által felvázolt elképzelés csak káoszhoz vezetne, aminek a vége az lenne, amit már Gyurcsány Ferenc is megmondott: új választásokat kellene kiírni.

A többi közt Orbán Viktor március 15-i beszéde, a Fidesz és a Lendülettel Párt ajánlásainak egyezősége, valamint Lázár János azon kijelentése, mely szerint „kár háborúzni Orbán Viktorral vagy a Fidesszel” is téma volt a kedd esti Csattban. Az ATV műsorának ezúttal Huth Gergely, a PestiSrácok.hu főszerkesztője, Murányi András kommunikációs szakember, a Népszabadság utolsó főszerkesztője, Stumpf András újságíró, publicista és Farkasházy Tivadar humorista, újságíró voltak a vendégei.

Először a választási együttműködésről kérdezte a vendégek véleményét Simon András műsorvezető. Ezzel kapcsolatban Murányi András elmondta, három héttel a választások előtt ugyanott tart az ellenzék, ahol fél-, vagy egy évvel ezelőtt. Stumpf András szerint a március 15-i közös ellenzéki ünneplésen elhangzott beszédekből egyetlen üzenet jött át a választók felé: az, hogy továbbra sincs egyetértés. Huth Gergely arról beszélt, hogy ugyanakkor a háttérben komoly tárgyalások folynak annak érdekében, hogy megpróbálják kidolgozni az „egy körzet egy ellenzéki jelölt doktrínát”. Farkasházy Tivadar pedig az összefogás fontosságáról beszélt:

PestiSracok facebook image

Huth Gergely azon felvetésére, hogy ha össze is fognak az ellenzéki pártok, hogyan fognak tudni kormányt alakítani, Farkasházy Tivadar azt válaszolta, ez egy háromlépcsős folyamat:

A PestiSrácok.hu főszerkesztője erre válaszul felidézte Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely szavait: míg előbbi pár hete arról beszélt, hogy ellenzéki győzelem esetén káoszra, elhúzódó koalíciós tárgyalásokra, majd új választások kiírására számít, addig az MSZP-P miniszterelnök-jelöltje közölte, megválasztása esetén nem fog felesküdni az Alaptörvényre.

– tette hozzá Huth Gergely.

A teljes adás ITT érhető el.

Forrás: ATV, fotó: ATV

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.