Pesti Srácok

Folytatódott Márki-Zay tisztogatása

Folytatódott Márki-Zay tisztogatása

Attól tartanak a hódmezővásárhelyi polgármesteri hivatal dolgozói, hogy a főjegyző és az aljegyző elbocsátása után Márki-Zay Péter független, de a teljes ellenzék támogatásával győztes polgármester újabb munkatársakat menthet fel.

Emlékezetes, a város új első embere két nappal hivatalba lépése után, először Végh Ibolya aljegyzőt bocsátotta el, miután a tisztviselő a múlt szombati díszközgyűlésen korrigálta őt a település pénzügyi helyzetével kapcsolatban. Erről az érintett a Vásárhely24.com-nak adott interjújában azt mondta: a polgármester hétfőn munkaidő után négyszemközt közölte vele, hogy nem bízik a munkájában, mert megengedhetetlen módon politizált a szombati közgyűlésen. – Először megfenyegetett, pszichés nyomás alá helyezett azzal, hogy ha nem közös megegyezéssel szüntetjük meg a munkaviszonyomat, akkor ő bizalomvesztés címszóval azonnali hatállyal felmond nekem – közölte Végh Ibolya, aki végül maga mondott fel.

A polgármester az aljegyző után a város címzetes főjegyzőjét mentette fel. Korsós Ágnes közleményében úgy fogalmazott: Márki-Zay korábban együttműködést ajánlott neki, amellyel a város érdekében élni is kívánt. A politikus szerdán váratlanul mégis felmentette főjegyzői feladatai alól. Korsós Ágnes közölte: 41 évnyi közszolgálati pályája végén, betegszabadsága alatt kézbesítették felmentését, amit tudomásul vett.

Forrás: Magyar Idők, Vezető kép: Index.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!