Pesti Srácok

Gaudi-Nagy: Megszületett a Jobbik őszödi beszéde

Gaudi-Nagy: Megszületett a Jobbik őszödi beszéde

Gaudi-Nagy Tamás szerint Mirkóczki Ádám Jobbik-szóvivő azon mondata, miszerint „az a retorika, ami 2010 előtt ment, az volt a nem igaz", azt is jelentheti, hogy Mirkóczki és néhány társa korábban hazudott, vagyis ezt tekinthetjük akár a Jobbik őszödi beszédének is. Hozzátette, azzal pedig, hogy a Jobbik akkori híveit nácinak nevezte, Mirkóczki „szembeköpte mindazokat a derék hazafiakat", akik a 2006-os rendőrterror utáni nemzeti ellenállás tagjaként előremozdították a Jobbikot.

A párt volt országgyűlési képviselője a Magyar Idők csütörtöki számában hozzátette azzal pedig, hogy a Jobbik akkori híveit nácinak nevezte, Mirkóczki „szembeköpte mindazokat a derék hazafiakat", akik a 2006-os rendőrterror utáni nemzeti ellenállás tagjaként előremozdították a Jobbikot és kiemelték a törpepárt-létből.

-tette fel a kérdést Gaudi-Nagy Tamás.

PestiSracok facebook image

Mirkóczki azon kijelentésére pedig, miszerint „Alföldi Róbert nemhogy belefér, hanem egyenesen feltétele egy normális országnak", Gaudi-Nagy Tamás úgy reagált, ez egy balliberális irányba történő radikális változás, aminek már semmi köze ahhoz a gondolkodáshoz, amelyet azok vallottak, akiket most a Jobbik szóvivője az új potenciális szövetségesek felé való behódolás érdekében lenáciz és megtagad.

A lap mindezek után felidézi, hogy Vona Gábor pártelnök 2009-ben, egy lakossági fórumon azt mondta,

Forrás/Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!