Pesti Srácok

Lemondott az EP szociáldemokrata frakciójának Magyarországot rendre bíráló elnöke

Lemondott az EP szociáldemokrata frakciójának Magyarországot rendre bíráló elnöke

Lemondott Gianni Pittella az Európai Parlament (EP) szociáldemokrata képviselőcsoportjának frakcióvezetői posztjáról, miután a Demokrata Párt színeiben beválasztották az olasz törvényhozásba - jelentették be szerdán Brüsszelben.

Biztos vagyok benne, hogy a frakció új vezetője is ki fog állni egy szociálisan igazságosabb és hatékonyabb Európa megteremtése mellett. Ez politikai és jogi kötelességünk. Minél tovább habozunk, annál nagyobb teret nyernek Európában a szélsőségesek, akik veszélybe sodorják az Európai Unió létét - mondta Pittella, akinek hazánk elleni bírálatairól mi is többször írtunk, például

ITT

,

ITT,

ITT

PestiSracok facebook image

és

ITT

.

- fogalmazott. A március eleji olasz választásokig a német Udo Bullman helyettesítette Pittellát a frakció élén. Ügyvivő elnökként szerdától Maria Joao Rodrigues alelnök fogja vezetni a csoportot. A képviselőcsoport a tájékoztatás szerint várhatóan március 20-án választ új elnököt. Erre a szakértők Bullman mellett elsősorban a szlovén Tanja Fajont tartják esélyesnek.

Forrás: MTI; fotó: Twitter

Ajánljuk még