Pesti Srácok

Meghalt egy veteránotthonban lövöldöző férfi és három túsza

Meghalt egy veteránotthonban lövöldöző férfi és három túsza

Holtan találták a kaliforniai veteránotthonban lövöldöző férfit és három női túszát péntek este.

A lövöldözés helyi idő szerint pénteken délelőtt történt. Egy fegyveres férfi tüzet nyitott a Napa-völgyben lévő, San Franciscótól északra fekvő Yountville városka veteránotthonában. A rendőrség perceken belül a helyszínen volt, az épületet körülvették, a seriff hivatala pedig riadóztatta a környéken élőket. A tettes, egy fiatal férfi, akinek kilétét nem hozták nyilvánosságra, 15-30 lövést adott le, köztük a kiérkező rendőrökre is. A házat és környékét lezárták, kiürítették a közeli épületeket és a golfpályát, és a rendőrség túszszedőkkel történő tárgyalásokra kiképzett különleges munkatársai megpróbáltak egyezségre jutni az otthon egyik szobájába bezárkózott fegyveressel.

Az eredménytelen kísérletek után a rendőrök behatoltak az épületbe, és ott megtalálták a fegyveres férfi és három túsza holttestét. Egyelőre nem tudni, hogy pontosan mi történt. Egy kaliforniai szenátor korábban azt közölte újságírókkal, hogy a lövöldöző férfi az Út hazafelé nevű programnak a tagja, pontosabban kezeltje volt. A program a poszttraumatikus stressz szindrómában (PTSD) szenvedő veteránoknak nyújt segítséget. A három túszról azt feltételezik, hogy a veteránotthon alkalmazottai voltak.

June Iljana, a kaliforniai veteránügyi hivatal szóvivője még pénteken délután arról tájékoztatta a sajtót, hogy ebben az intézményben, amely az egyik legnagyobb amerikai szeretetotthon, 850 idős vagy rokkant háborús veterán él, olyan volt katonák, akik megjárták a koreai és a vietnami háborút, ott voltak Irak kuvaiti inváziójakor vagy a Bush elnök által indított iraki háborúban.

PestiSracok facebook image

MTI, Vezető kép: NHRegister.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!