Pesti Srácok

Jobbik: Megemelte kalapját Vona előtt a kiebrudalt Novák Előd, Mirkóczki még nem érti a helyzetet

Jobbik: Megemelte kalapját Vona előtt a kiebrudalt Novák Előd, Mirkóczki még nem érti a helyzetet

Férfias vállalásnak tartja Vona Gábor lemondását és a politikából távozását a volt elnök által egykor kiebrudalt Novák Előd. Vona ölebe, Mirkóczki Ádám ugyanakkor nem akarja elfogadni gazdája döntését, és visszavárja őt a Jobbik élére. Mirkóczkinak még meg kell emésztenie, hogy Vona – a jelek szerint – most először komolyan gondolja.

Vona Gábornak e lépése előtt le a kalappal: korrekt, férfias vállalás – így vélekedett Novák Előd, miután Vona Gábor bejelentette: visszavonul a politikától. Novák hozzátette: a listás mandátumról való lemondásával a lemondott elnök sok mindenkit meglepett, azt már nem is várták volna tőle el. Mirkóczki Ádám ugyanakkor biztos abban, hogy a többség nem akarja elfogadni Vona döntését.

Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője az ATV Híradónak elmondta: ha valaki, ő biztosan tudja, hogy Vona Gábornak milyen szerepe volt az elmúlt évek és úgy egyáltalán a Jobbik életében, sikereiben, adott esetben kudarcaiban, de ez nem egyszemélyes felelősség semmiképp. Akik most tort ülnek az ő döntése fölött, a helyén már előre marakodnak, eljön az idő, amikor rá fognak jönni, hogy nyomába se fognak érni Vona Gábornak – fűzte hozzá Mirkóczki. A Jobbik szóvivője hozzátette: biztos abban, hogy a többség nem akarja elfogadni Vona döntését, szerinte ugyanis akik nem értettek egyet a néppárti folyamattal, kisebbségben vannak.

PestiSracok facebook image

Forrás: ATV.hu. Fotó: MTI/Komka Péter

Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.