Pesti Srácok

Cáfolja a Honvédelmi Minisztérium Zacher lemondását

Cáfolja a Honvédelmi Minisztérium Zacher lemondását

A Honvédkórház sürgősségi osztályát vezető Zacher Gábornak egy újabb halállal végződő eset után kínálták fel, hogy mondjon le, amit ő elfogadott – írja meg a hvg.hu. A Honvédelmi Minisztérium eközben azonban álhírnek és ismételt hangulatkeltésnek nevezte a híreszteléseket közleményében.

A Honvédelmi Minisztérium visszautasítja mindazokat a híreszteléseket, amelyeket az MH Egészségügyi Központ Sürgősségi Betegállátó Centrumával kapcsolatban terjesztenek egyes médiumok. A HM közleményében kiemelte:

A hvg.hu értesülését azzal fűszerezve hozta le, hogy emlékeztettek: a napokban derült ki, egy háziorvos elmondása szerint Zacher Gábor érdemi vizsgálat nélkül elküldte betegét a Honvédkórház sürgősségi ügyeletéről - csak átkötözték a sebét és fájdalomcsillapítási tanácsokat adtak - az idős nőt másnap komatikus állapotban szállította vissza a mentő, de már nem tudtak rajta segíteni, és elhunyt. Az esetről részletesen beszámolt a hvg.hu-nak Mateisz Erzsébet háziorvos, aki nyílt levelet is megfogalmazott, melyben no go zónának nevezte a Honvédkórház sürgősségi osztályát. A kórház a háziorvos kérésre ellenére vizsgálatot nem indított, a minisztérium visszautasította, hogy ne végeztek volna szakszerű ellátást a kórházban, azonban Zacher Gábor - a sürgősségi osztály vezetője -

PestiSracok facebook image

- tudta meg a HVG. A beteg januárban halt meg, az ügy múlt héten került nyilvánosságra. Több, a médiában megjelent, tragédiával végződő esetben is Zacher Gábor volt az ügyeletes. Egy, az ügyeleten órákig haldokló, de ellátást nem kapó súlyosan beteg férfival kapcsolatban azt mondta, a lelkiismeretük tiszta, szakmai hiba nem történt, az ellátókapacitás véges.

Forrás: hvg.hu, fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!