Pesti Srácok

A kormányellenes tüntetések szervezői átadták a stafétabotot az ellenzéknek

null

Jelenleg nincs tennivalójuk, az ellenzéknél pattog a labda – mondta el az atv.hu-nak Gyetvai Viktor, a „Mi vagyunk a többség” mozgalom egyik szervezője. Gulyás Balázs ugyanakkor arról beszélt a portálnak, hogy ebben az évben „még simán lehet” megmozdulás, de nyáron nehezebb nagyszabású akciót csinálni.

Az utóbbi időben meglehetősen keveset hallani a választások után még oly' hangos „Mi vagyunk a többség” mozgalomról, ezért az atv.hu megkereste a tüntetések szervezőit az után érdeklődve, hogy mit terveznek a közeljövőben. Gyetvai Viktor, aki az év eleji diáktüntetések arcaként tűnt fel, azt mondta: nem tartja kizártnak a további megmozdulásokat, de mindez a helyzettől függ. Hozzátette: őszintén reméli, hogy nem lesz szükség olyan témájú megmozdulásra, amely arról szólna, hogy az ellenzéknek mit kellene tennie, mert „nagyon egyértelmű üzenetet kaptak”, nem csak tőlük, de mástól is.

- magyarázta Gyetvai, aki szerint így a pártoknál pattog a labda. Szerinte jelenleg nincs tennivalójuk, hiszen a céljuk az volt, egy nagy közösségként, civil megmozdulásként kifejezhessék a kormány és az ellenzéki pártok irányába is az elégedetlenségüket, követeléseiket. Hozzátette: abban az esetben, ha az ellenzéknek nincsen közös víziója, közös programja – de ha még a munka sem kezdődik el –, akkor „a népharag fogja őket is elsöpörni, ezzel a rendszerrel együtt”.

PestiSracok facebook image

Mindeközben az MSZP-s Gurmai Zita fia, Gulyás Balázs – aki a netadós tüntetés szervezőjeként megmozgatott százezres tömeggel vált ismertté – újfent csatlakozott a „Mi vagyunk a többség” mozgalomhoz. Gulyás elismerte az atv.hu-nak: valóban nem voltak aktívak az utóbbi hetekben, de ha adódik egy nagyobb ügy, akkor arra szeretnének reagálni, és emellett persze átgondolják, milyen lehetőségeik vannak még. Hozzátette:

Arról is beszélt, a kormány felé a legfőbb elvárásuk a tisztességes és átlátható közmédia, illetve, hogy Magyarország is csatlakozzon a felálló európai ügyészséghez. Az ellenzék felé pedig az együttműködési készség javulása mellett továbbra is a megújulást tartják kívánatosnak mindenhol, ahol szükség van rá.

Forrás: atv.hu; fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.