Pesti Srácok

Lukácsi Katalin nem akarja saját adottságaitól megfosztani az ellenzéket

Lukácsi Katalin nem akarja saját adottságaitól megfosztani az ellenzéket

Nem akarom eladni a lelkem, nem akarok lemondani az ambícióimról sem, és tudom, hogy vannak olyan adottságaim, amelyek pontosan jól jönnének az ellenzéknek, és nem akarom őket ettől megfosztani - indokolta a HVG.hu-nak Lukácsi Katalin ellenzéki aktivista, hogy ösztöndíja lejárása után valószínúleg miért nem fog a munkaerőpiacon elhelyezkedni. Az interjúban a saját kereszténységét többször hangsúlyozó ex-KDNP-s elmondta ateista édesanyja a jászjákóhalmai MSZP elnöke, neki köszönhetően nem volt ellenzéki szavazatszámláló a faluban. Mint fogalmazott, "a saját házam táján is söprögethetnék, hogy minek köszönhető a kétharmad".

Lukácsi Katalin a HVG.hu-nak adott interjúban arról beszélt, az ellenzéki oldalon egyre többen vélik úgy, kétpártrendszerré kell tenni a mostani rendszert, ez lenne az új taktika. Hozzátette, szerinte két reális út áll az ellenzék előtt, vagy egy mozgalom fogja össze az ellenzéki pártokat, vagy egy párt erősödik meg annyira, hogy vezető erővé válik. Lukácsi szerint az ellenzéknek már most 2022-re kell koncentrálnia, különben a negyedik kétharmadot sem fogják tudni megakadályozni. Úgy fogalmazott,

Hozzátette,

PestiSracok facebook image

Az ellenzéki aktivista arról is beszélt, a tüntetések dacára a kormány leváltásának nincs realitása. Az ellenzéknek inkább új polgári körök-szerű szerveződés kell. Hozzátette, „vidéken sokkal jobban érzik a NER fojtogató légkörét, hogy más nem rúghat labdába, csak az, aki a Fideszhez kötődik”, ott sokkal nagyobb lehet az elégedetlenség. Úgy vélte, ehhez képest Budapesten Európában érzik magukat az emberek és azt hiszik az emberek, nagyobb a szabadság, „jobban elvannak önmagukban”. Lukácsi újságírói kérdésre elmondta, szerinte az ellenzéki képviselőknek fel kell venniük a mandátumukat, különben „a propaganda nyomhatná ezer csövön, hogy az ellenzékiek semmirekellők, nem dolgoznak, cserbenhagyták a szavazóikat”. Fontosnak nevezte továbbá, hogy a „kormánypárti” sajtóban is megszólaljanak ellenzékiek. Az aktivista egyik fő céljának nevezte egy keresztény mozgalom létrehozását. Szerinte a katolikus egyház és a püspöki kar is megosztott, most először nem adott ki körlevelet a választások előtt. Úgy vélte, az ellenzéki oldalon nem kell új párt, „a mozgalomból kinőhet valami, de ehhez rengeteg pénz, munka, energia kell, és egy csomó kamikáze-ember”. Hangsúlyozta,

Saját szerepvállalása kapcsán Lukácsi Katalin arról beszélt, csak médiaszerepelni nem akar, inkább egy a politikailag aktív közösség szervezésében szeretne részt venni, mert mint fogalmazott,

Megjegyezte, augusztusig van ösztöndíja, utána a szüleire fog támaszkodni, de az is előfordulhat, hogy a munkaerőpiacon is kipróbálja magát. Úgy fogalmazott,

Saját ateista, MSZP-skötődésű szüleivel kapcsolatban Lukácsi Katalin arról beszélt, nagyon büszkék rá, különösen most, hogy „egy oldalon állnak”. Arról is beszélt, édesanyja a jászjákóhalmai MSZP elnöke, neki köszönhetően nem volt ellenzéki szavazatszámláló a faluban,

Forrás: hvg.hu; fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!