Pesti Srácok

Megalakult a Fidesz új országgyűlési frakciója (PS-galéria!)

Megalakult a Fidesz új országgyűlési frakciója (PS-galéria!)

Megalakult a Fidesz új országgyűlési frakciója, amelyet az új felállásban Kocsis Máté vezet, aki emiatt le fog mondani józsefvárosi polgármesteri tisztségéről.

Biró Marcell államtitkár vezeti majd a miniszterelnök közvetlen felügyelete alá tartozó Miniszterelnöki Kormányirodát, Tuzson Bence pedig államtitkárként a Miniszterelnöki Kabinetirodától a Miniszterelnökséghez igazol. Orbán Viktor két nappal az új parlament megalakulása, május 8-a után teheti le miniszterelnöki esküjét. A negyedik Orbán-kormányban a Miniszterelnökséget Lázár János távozásával a Fidesz eddigi frakcióvezetője, Gulyás Gergely vezeti majd. A kancellária feladatainak fő iránya az európai uniós tagsággal kapcsolatos ügyek kezelése lesz. Ezt alátámasztja az is, hogy az elkövetkező időszak egyik legfontosabb kérdése a 2020 utáni uniós költségvetés, az EU kereskedelempolitikája, illetve migrációs és menekültpolitikája lesz.

Gulyás Gergely jó kapcsolatokkal rendelkezik külügyi vonalon, főleg a kormányzó német CDU/CSU-nál. A Miniszterelnökség politikai államtitkára Tuzson Bence lehet, aki 2015 októberétől a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati kommunikációért felelős államtitkára volt. A Fidesz parlamenti frakcióját Gulyás Gergely helyett Kocsis Máté fogja vezetni. A párt száztizenhét képviselőjének – a KDNP-nek tizenhat fős önálló frakciója van – döntést kell hozni arról is, hogy kik elnököljék a nagyobbik kormánypárt által vezetett tíz parlamenti bizottságot, illetve kik legyenek a parlamenti bizottságok fideszes tagjai. Az új Országgyűlés alakuló ülését május 8-án fogja megtartani, majd két nap múlva fogja megválasztani az Országgyűlés Orbán Viktort miniszterelnöknek, aki azután leteszi az esküt, és megkezdi negyedik kormányfői ciklusát. A ceremónia után két héten belül hivatalosan is magalakul majd a negyedik Orbán-kormány.

Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztere távozik a Képviselői Irodaházból . Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula
Fidesz-frakció zárt alakuló ülése után távoznak a Képviselői Irodaházból a Fidesz-frakció képviselői.  Fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.