Pesti Srácok

Börtönre ítélték Növényi Norbertet

Börtönre ítélték Növényi Norbertet

Növényi Norbert az ügy hetedrendű vádlottja. - Írja a blikk.hu A bíróság bűnösnek találta őt kétrendbeli adócsalásban, illetve háromrendbeli magánokirat-hamisításban, amely bűncselekményekben bűnsegédként vett részt. Ezért a bíróság halmazati büntetésként 3 év 4 hónap börtönbüntetésre ítélte, valamint 3 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától.

Emellett Növényit a bíróság 136.186 forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezte. Az ítélet nem jogerős. A 8 éve húzódó milliárdos csalási ügyben már többször is volt tárgyalás az elmúlt években. A vád szerint fiktív számlákkal másfél milliárdnyi adót csaltak el a vádlottak. Az olimpiai bajnok azután keveredett az ügybe, hogy az elsőrendű vádlott munkát adott neki. És bár Növényi állítólag csak reklámarc volt, a vád szerint észt vett üzleti döntésekben is, így az ügy hetedrendű vádlottja lett.

Növényi a börtönbüntetésen kívül is igen sokat bukott, hiszen olimpiai életjáradékát már az ügy kirobbanása után felfüggesztették, azaz egyetlen fillért sem kapott 8 éve aranyérme után.

Forrás:blikk.hu, Fotó:faktor.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Az RTL Klub egykori hírigazgatója tagadja, hogy büntetőeljárás folyna ellene kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmények miatt

Forró drót 2024 november 15.
Kotroczó Róbert volt korábban az egyik legnagyobb magyarországi kereskedelmi televízió, az RTL Klub hírigazgatója, akit Ábrahám Róbert, egykori kollégánk összefüggésbe hozott az Odakint szörnyek járnak című sorozata megbotránkoztató ügyeivel. A szálak állítása szerint a volt tévéshez is elvezetnek, kábítószer-kereskedelem, ezzel összefüggő haláleset és orgiák is szóba kerültek. Kotroczó elmondta azonban, hogy nincs ellene semmilyen büntetőügy folyamatban és jogi lépéseket tervez az elhangzottak miatt.