Pesti Srácok

Eddig százan léptek ki a Jobbikból és még az is lehet, hogy Vona visszatér

Eddig százan léptek ki a Jobbikból és még az is lehet, hogy Vona visszatér

Mirkóczki Ádám az ATV-ben beszélt arról, hogy az ő becslései szerint eddig százan léptek ki a Jobbikból. Bár szerinte ugyanannyian be is léptek. A Jobbik parlamenti képviselője egyáltalán nem tart szakadástól és cáfolta, hogy válságban lenne a pártjuk. Közben lassan az is körvonalazódni látszik, hogy Vona Gábor háttérbe vonulása valóban színjáték lehetett. Immár két meghatározó Jobbikos politikus is elejtette, hogy a volt pártelnök akár vissza is térhet a Jobbik élére.

Vujity Tvrtko kérdésére Mirkóczki azt mondta, ő több kilépőre számított, vagyis még túl becsülték a számokat.

Arra a kérdésre, hogy megviseli-e a kilépési hullám, azt mondta: persze, hogy nem jó, de folytatniuk kell azt az irányt, amit elkezdtek. Szerinte ugyanakkor nézőpont kérdése, hogy mit lehet pártszakadásnak nevezni: akkor is lehet ezt mondani, ha kilép egy ember, és alakít egy új pártot, és rá lehet mondani az ő helyzetükre is. Ugyanakkor úgy véli, ennek ellenére sem lehet pártszakadásnak nevezni azt, ami náluk folyik - olvasható az ATV weboldalán.

Ugyancsak Mirkóczki Ádám és egy másik műsorban, a Reggeli Startban Volner János beszélt arról, még az is lehet, hogy Vona Gábor vissza fog térni a Jobbik élére.

A volt elnöknek még időre van szüksége. Következetesen azt tette amit ígért, egy sikertelen választás után távozott a párt éléről - fogalmazott Mirkóczki.

PestiSracok facebook image

A műsorvezető konkrétan megkérdezte, lesz e újra pártelnök Vona, a képviselő azt felelte, fogalma sincs. Hozzátette, ha azt kérdeznék tőle, hogy Vona Gébor fog -e még politikai, közéleti szerepet vállalni, arra ige a válasz...

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!